• |
ide | kryesore

Thaçi: Kosova ka plotësuar të gjithë kriteret për liberalizimin e vizave

Lajme, Të fundit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur se Forumi Ekonomik i Davosit është takuar me Komisionerin për zgjerim, Johannes Hahn, duke dalë në konkluzionin se Kosova i ka plotësuar kriteret dhe standardet për heqjen e vizave nga BE.

Thaçi ka shtuar dhe se disa shtete anëtare të BE-së, në qershor do të vendosin për liberalizimin e vizave për Kosovën.


 “Forumi Ekonomik i Davosit është një mundësi e jashtëzakonshme për të gjitha vendet dhe gjithë liderët që marrin pjesë për t’i mbështetë vendet e tyre. Pos asaj, përfaqësimi i Kosovës është në suazat e pjesëmarrjes në këto angazhime të liderëve botërorë, të shteteve më të fuqishme të botës. Andaj për ne si shtet i ri, i mundësive të mëdha, ishte një rast unik për t’u takuar me liderë të ndryshëm të botës për të paraqitur të arriturat e Kosovës, mundësitë e shtetit tonë, në veçanti të komunikimeve tona me diplomatë të botës. Forumi ekonomik këtu në Davos është forumi më i fuqishëm në botë dhe unë ndihem tepër mirë që shtetet e ndryshme e respektojnë dhe nderojnë Kosovën”, tha Thaçi.

1 Comment

  1. kuptohet o lopa hashim.e mbushe kosoven me vrases,evropen si ram qelbesira me azilant,trafikant,te droguar,prostitut,dhe talni krekoseni si gjeli maje plehut ose si derrat ne urinen e mutin e tyre.
    te vetmet kerkesa qe ti e rama keni plotsu jan ato te vrasesve,trafikantve,prostitutve,familjeve te juaja qe nga thonj pa prer,pa brek e lek ne gjep u ben miljoner.ti e vellau yt ganiu ishit qoban ,e olsi me ramen te pa streh nen urat e parisit por sot jeni ber kryemut,se keshtu deshen pronaret e juaj nikoliq,vuqiq,dsg franqeze,kgb ruse,asfalia greke etj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu