• |
ide | kryesore

Mark Marku: Nëse qeveria nuk rrëzon ligjin për Arsimin e Lartë, pedagogët do të futen në grevë

Lajme, Të fundit

Pedagogu Mark Marku, i ftuar në programin “Wake Up” argumentoi se pse Ligji i Arsimit të Lartë kundërshtohet prej studentëve dhe pjesa më e madhe e pedagogëve.

Marku është shprehur se dhe VKM-të e reja që kanë dalë pas protestave nuk e kanë ndryshuar gjendjen e degraduar në universitetet publike. Sipas tij, ato vetëm se cënojnë autnominë.

Profesor Mark Marku ka paralajmëruar se nëse qeveria nuk i jep zgjidhje kësaj situate duke rrëzuar  Ligjin e Arsimit të Lartë, të gjithë profesorët e universiteteve publike  do të hyjnë në grevë.

4 Comments

  1. ”” të gjithë profesorët e universiteteve publike”’

    Pra Marku merr persiper te perfaqsoje TE GJITHE PROFESORET E UNIVERSITETEVE PUBLIKE.

    ti nuk perfaqson dot as gruan tendo more derdimen.

  2. Nje nga reformat qe duhet te beje arsimi ne shqiperi eshte edhe largimi i petagogeve sharlatane dhe te paafte qe kryesohen dhe kane nivelin e idiotit Mark Marku!

  3. Ish keshilltar I topallit,ish deputet I pd,sot flet ne emer te petagogeve per greve,pastaj perkrahes ne protestat e pd,kjo quhet paanshmeri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu