• |
ide | kryesore

Rudina Magjistari i përgjigjet Lapsit: ‘S’jeni gazetarë s’bëni investigime’

Arkiva, Paparazzi, Slider

Prezantuesja Rudina Magjistari, pas publikimit të një historie të gënjeshtërt të një prej të ftuarve në programin e saj, duket se e ka të vështirë të pranojë përgjegjësinë për atë që ka ndodhur. Analiza kritike e Lapsi.al nuk është pritur mirë nga moderatorja, e cila kërkon përgëzime për “ndreqjen” e një gafe publike të saj.


Fillimisht ishte ajo vetë që publikoi këtë histori të genjeshtërt duke kërkuar më pas përgëzime për “korrigjimin” e saj.

Ndërsa prezantuesja e njohur pretendon se Lapsi.al ka lartësuar vesin në analizën e publikuar ditën e sotme, e vërteta është krejt tjetër.

“Mitoman, i etur për famë, artist fallco i çmendur pas rrejteve sociale, Edlir Reka mund të jetë çfarë të dojë. Por talenti i tij i sigurtë është ai i një mashtruesi virtuoz. Dhe e arriti këtë duke futur në kurth dy emisionet e pasdites “Ftesë në 5” dhe “Pasdite me Rudinën” duke u hequr si një piktor me famë botërore, që kishte ekspozuar nga Moska në Berlin dhe verprat e të cilit ruheshin në muzetë më të mëdha ndërkombëtare, si ai i artit modern në Moskë”, shkruan Lapsi.al për Edlir Rekën.

Ishte vetë moderatorja që ftoi një personazh të panjohur më parë për publikun pa u thelluar në informacione të detajuara për arritjet e tij, duke treguar një indiferencë aspak profesionale dhe mungesë përgjegjësie pë atë çfarë i servir publikut.

Investigimin e munguar prej stafit të saj për historitë e trilluara të personazhit të ftuar prej saj, e kërkon prej mediave të tjera, në rastin konkret Lapsi.al.

 

 

 

 

6 Comments

  1. Wow…Rudina, ish e dashura e k/ministrit aktual qe e poshteronte me menyrat me brutale fizike te mundshme e megjthate vazhdonte lidhjen e jetonte me te per ca para te qelbura(leje ndertimi gjithashtu), merr guximin dhe shan ‘palo gazetare’ gazetaret e lapsit. Nese nje njeri i zakonshem do te fyente ty me plote gojen ne zhargon do thoshte ‘kara moderatore’…

  2. Ka vetem nje fjale per kete lloj soji femre. Tarallake e degjeneruar. Ishte po surrati Magjistari dashnore e nje pazarxhiu drogash, e pasi u vra ai u be dashnore e psikopatit drogaxhi qe u be KM. Ishte ky i fundit qe ja permblidhte ne shpulle a grusht publikisht duke e gjakosur. Keto lloj “prezantuesesh te njohura” qe ne fakt jane tip prostitutash apo mantenutash qe nuhasin ku ka para per to, duke shit trupin e shpirtin. Eshte turp te mbushesh ekranet me kete bicim femre.

  3. Gjithe hilet e brrylat qe bente Rama ne politike, i fliste me kte prostituten te kafe Millenium. E ka degjeneru kushdi sa here publikisht me dhune e ofendime. Skandali ka qene te Myslym Shyri kur e ka nxjerre ne 2 te nates nga shtepia, lakuriq, vetem me carcaf e mbuluar. Grua e ulet. Lapsit mos ti beje pershtypje, se edhe kjo si Ed Rama nuk pranojne gabimet e veta, por i versulen kritikeve qe vetem pasqyrojne cfare ka ndodhur, asgje me teper.

  4. Gabimi,eshte njerzor,por te kritikosh kritikuesit,qe te permendin gabimet,eshte thjesht mendjemadhesi,por nderkohe shpreh shume me teper se kaq.Pra ,nuk i kupton gabimet e tua.dhe akoma me keq,ato,kerkon tja transferosh te tjereve.

  5. Gabimi,eshte njerzor,por te kritikosh kritikuesit,qe te permendin gabimet,eshte thjesht mendjemadhesi,por nderkohe shpreh shume me teper se kaq.Pra ,nuk i kupton gabimet e tua.dhe akoma me keq,ato,kerkon tja transferosh te tjereve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu