• |
ide | kryesore

VIDEO/ Studentët kryqëzojnë Erion Veliajn: Vrave Ardit Gjoklajn

Kryesore, Lajme

Takimi i Erion Veliaj sot në qytetin studenti ka marrë një tjetër rrjedhë për kryebashkiakun.


Pasi u fut në godinat 26-27 të Qytetit Studeni, Veliaj u përball me dy studente vajza që e akuzuan këtë të fundit për progandë, por jo vetëm.


“Ti je vrasësi i Ardit Gjoklajt” – i tha njëra studente kryebashkiakut, duke iu referuar 17-vjeçarit që humbi jetën në landfillin e Sharrit dy vite më parë. Ky i fundit e ruajti qetësinë duke i thënë studentes se mund të shkojnë në prokurori.

Një vajze tjetër, asaj që po filmonte përplasjen, iu afruan shoqëruesit e Erion Veliajt duke e detyruar të ndalojë filmimin.

Lëvizja ‘Për Universitetin’ njoftoi se shoqëruesit e Veliajt ndërhynë me forcë, tentuan t’u merrnin celularët dhe në fund i nxorën jashtë studentet nga godina e mjerueshme ku ato banojnë.

©Lapsi.al 

24 Comments

 1. Oh po qe te vrare keta studente duhet te shkonin tek dera e Saliut sepse vetem ai e di sa ka zhukur…po Remzi Hoxhen qe nuk i dihet as trupi.

  1. edhe un tha miu. o krymb qenefi po kushe vrau havzi nelen e 5000 te tjer o krymb qenefi negjmije o i mjer.remzi hogjen e vrau fatos klosi e edvin rama si byth qir te janutullos popoviq spirokolek krisaqis rama.

   1. byroja- as ty nuk ta shau kush mutin e stalinit e shurrene enverit bastardin e kokpalarin qelbesir rama .por prap po han mut qenefi negjmije.ik tash tek erionka se e kreve detyren,po te pret me nje dhurat: mut frroku,ndoke e roshi ne jastek griselde.

 2. Te pakten nje te mire paska. Njerezit nuk kan me frik te flasin e te protestojn. te ishte Salehu e i ti flisje kesthu, te niste Izet Haxhin te te priste te hyrja pallatit.

  1. i pa emer e me mut ne tru-tek saliu shkonit ehe me tritol,bomba,molotov koktel dhe nuk ju vriste,deri sa edvin rama urdheroi policin e shitur tashem ne ps qe te qellonte mbi njerz dhe derrkuvi i rames artan hogja ta filmonte .ja kush jeni ju.mut stalini kak popviqi e shurr mao luu ce duni.

 3. I kuptoj keto studente qe kerkojne kushte me te mira jetese , e mire bejne , po politike pse bejne kete nuk e kuptoj.Me sa duket kane dale si luli per te mbledhur pjesmarres ne protesten e PD +LSI. Patjeter duhet te jene te reja te LRI , se ndjekin shembullin e Mones , qe kur ndihet keq bertet me isteri.

  1. ervin trego sot kush po te qin,esht roshi,frroku e doshi qe ta bejn ne grup apo i ke delegu motren sot gjelilit,balilit e tahirit.

 4. Po c’te duhet o i dashuri lali te shkosh e te merresh me njerez me shkolle?! Po ti je injorant me zile o burre dhe duke qene i tille mendon se te gjithe shqiptaret te besojne?! Po ti shkollen e bere ne USA duke shitur fiq (Packa se nuk as edhe nje dipllome), ty dasmen ta beri mamaka me kursimet e pensionit, ti premtove se nuk do kete asnje ndertim ne Tirane, ti rrite cmimin e biletave te autobuzit dhe cmimin e ujit e sa e sa gjera te tjera qe nuk po zgjatem t’i permend ketu se te gjithe i dine dhe shumica e kuptojne se vetem te genjesh di. Por problemet e tua jane dy: Se pari ti i di gjithe njerezit injorante si shefi y dhe si pseudokundershtari yt Luli, qe nuk ia kane idene as te bejne nje llogaritje te thjeshte dhe problemi i dyte i yti eshte se hija e te ndjerit Ardit Gjoklaj, qe punonte tek plehrat per te blere librat e shkolles dhe nuk u be trafikant si shume nga ata qe ke afer, do te te ndjeke gjithe jeten. Nuk e di nese te merr gjumi i nates kur te kujtohet fytyra e paster e te ndjerit, por dije qe nje dite do paguash per te. Dhe ne i shpetosh ti, do jete ndonje nga pasuesit e tu qe do e vuaje ate qe ka vuajtur ai djali. Ne Bibel thuhet qe gjynahet e prinderve do te paguhen nga te bijte deri ne brezin e trete a te katert. Shko o lali Eri e mbyllu ne ndonje banjo dhe kujdes se mos ia prishesh eren me frymen tende te piste

 5. ervin trego sot kush po te qin,esht roshi,frroku e doshi qe ta bejn ne grup apo i ke delegu motren sot gjelilit,balilit e tahirit.

 6. Te cili prokuror te shkojne? Te ai prokurori me mbiemrin Fusha me te cilin hante dreka e darka? Ia hodhi drejtesise njerezore por nuk mbyllet puna vetem me kete drejtesi!!!

 7. KY MASKARE KY REGJIZOR I SKEMAVE MASHRTRUESE QE ME FIQET DAMEN E NENES ME GRISELDEN ME BOJEN E KUQE QE PERLIY DUNJAN NE PROTESTEN E 21-JANARIT KY I KULLAVE NE TIRANE KY I PARKINGJEVE NE TIRAN KY I KJOSKAVE NE CDO 100 METER NJE KY I FASADAVE KY I VRASJES NE SHARR KU LALI I FQEVE KY DUHET TE TERHEQET ZVARR KY DO JET ME I RRESIKESHMI SOROS NE SHQIPERI FASADAXHI SKENARE TE PISTE KUNDRA PRANIMIT TE SHQIPERIS NE BE JU KUJTOHET 1- PARA HAPJES SE NEGOCIATAVE GRISELDEN E MOREN NE QAFE SHQIPERI N BASHE ME GRISEKDEN..

 8. Mire ia kane bere. Kujtojne keta se me propaganden qe bejne dhe me mbulimin e mediave te qelbura, mund te fshehin te vertetat. Asnje tv nuk e nxorri ne lajme kete gje. Ta lumsha o Lapsi

 9. Lali Eri kujton se me nje buzeqeshje do zgjidhi punet. Sa her ka hall Rama con lalin. Ky eshte vec fasad dhe kopjac i keq.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu