• |
ide | kryesore

Kronika/ Top Channel nuk ndalet së shërbyeri kundër studentëve protestues

Kryesore

Top Channel ka transmetuar sot një kronikë të anshme (shiko poshte) për të treguar se protestën studentore e kanë marrë peng forumet rinore të PD dhe LSI.


Nuk ka dyshim se në këtë përpjekje për ti shërbyer verbërisht propagandës qeveritare, që pretendon se kërkesat e studentëve janë plotësuar dhe ata duhet të kthehen në shkollë, televizioni që ka hall të heqë qafe me reformën e re të drejtësisë ish pronarët e dikurshëm të kësaj mediaje (me 60%),  nuk e ka të vështirë të gjejë dy, tre apo më shumë militantë partiakë.


Edhe media të tjeta si Lapsi.al që e kanë mbështetur protestën studentore e kanë evidentuar rolin negativ që luajtën në të partitë e opozitës.

Pra nuk është aspak e vështirë të gjesh aty student me tesra.

Por, problemi këtu është se si ka mundësi që televizioni që i mbushi studiot e tij me freshistë që i shiste si kundërshtarë që do përballeshin me Ramën, televizioni të cilit ia përzinin gazetarët nga protesta, u shqetësuar për këto prezenca politike mes studentëve, madje duke investiguar dhe duke i shenjuar me rreth te kuq studentet e politizuar.

Një video që nxorri bllofin e pesfishtë të Ramës në Top Channel (Pamjet)

FOTO/ Si u inskenua “debati” i Ramës në “Top Show” me anëtarë të FRESSH

Përgjigja është e thjeshtë: Edi Ramës i duhet pëmbyllja e grevës së studentëve dhe petagogëve (e shpallur për nesër) pa plotësuar kërkesat dhe pa prekur Ligjin e Arsimit të Lartë, prandaj po keqpërdor çdo mashë të tij për ti vënë kapak kësaj proteste që e turbulloi jo pak.

©Lapsi.al

22 Comments

 1. Mos I kushtoni asnje sekonde vemendje asaj nevojtoreje.Fatmiresisht niveli intelektual I shumices dermuese the shqiptareve,eshte me lart se niveli I atij gjirizi.Qe Oren e pare te krijimit e deri sot ne sherbim te komunisteve dhe krimineleve ka qene.Eshte gjeja me e thjeshte,me e qarte dhe me transparente.Nuk perben as lajm as interes kjo gje.Per at a we kishin dyshim se Rama dhe Blushi Jane armiq…………

 2. Ky portal dhe skifterat bashke me shpellare shkruani komentoni per 112 studente qe kane bllokuar fakultetet dhe I jepni atyre te drejt per bllokimin e shumices qe duan te studiojne,ju pushtat beni lajm edhe kur nuk ka lajm per keta shpellare studenta,po te kene bythe te bejne greve urie

  1. Ore karagjoz i paemer,112-tes veri nje 0 prapa!
   Por me qe u kuptu se pjedhe kenetash,shko lepija pak ate veglen kryek.. it te qeverise sh
   QIRpetare!

 3. E verteta te terbon Stalin,por mere lehte se nuk je ne gjendje ti sherbesh saliut ai kerkon qe ti te jesh gati kur ai te therret

 4. Nuk besoj se blushi e do ramen me shume se ty bushat dhe ty shkullak. Po thot vetem te verteten qe 20, 50y 100, apo dhe 200 student te bllokojn gjithe jeten studentore. Meqe u kujtova, Shkullak sa lek more nga lali eri per organizimin e koncertit naten e nderimit te viteve ne sheshin Skenderbe

 5. mtha njoni se edhe motrat e Stalinit jane nguju me studentet per mos me i lon qe tmerziten tuj ja mor mor ngoje manallin

 6. Shkolla e larte nuk eshte detyre e qeverise, po privilegj i studenti. Studentat hyjne ne maredhenia kontraktuale me Unin kur fillojne studimet. Nese niveli/kushtet/kontrata nuk i pelqen jane te lire te shkojne gjetke.
  Zaptimi auditoreve (per me teper per arsye apolitike) eshte idiotizem. Eshte njesoj si me u fut ne dyqan dhe me zaptu dyqanin, se te duket pis apo se cmimet i ka te larta.

 7. Blushi nji paljaqo qe nuk ja vlen te merresh me figuren etij aj vjen nga familja socialiste(ripjerdhja)e Edvin drogaxhiut pra nuk ka me pak apo me shum se Edvini apo organizata socialripjedhja .Shikoni si e duartrokasin ne parlamet drogagjiun kur vjen i droguar dhe flet ne parlament duke sha e duke u shperftyruar , e duke u kethyar si nji paliaqo .Turp per ata cocialit te vertet qe nuk ngrihen dhe te marrin ne dor partin dhe ta ja u kethejn socialisteve te vertet .Qfar lidhje kan me socialistet Elisa Spiropordha qe del e krahason Edvin drogaxhiun me Gjergj Kastiotin apo se i mbulon vjedhjet qe ka ba ne dogana po vjen ora e do japi llogari edhe Spiropordha kjo vemje e Mjaftit per vjedhjet qe ka ba tik taku po troket

 8. Merrni frymen clirohuni.
  Njerezit ecin perhere e ma me ngut.
  Se per ku : as ata vete s,e dine.
  Drejt vetes ,jashte vetes.
  Kane harruar buzeqeshjet ,miresite
  dhe shpirtin kane tretur!
  Rendin drejt askunit duke qeshur pa qeshur,
  drejt lumturise boheme ,
  vargojsh shpirtrash , te rudhur te vdekur.
  Drejt mireqenjes , komoditetit ,virtualitetit
  duke humbur vetveten !
  Rendin drejt mitit,heroit,liderit,pompozitetit,
  duke vrare te thjeshten, te zakonshmen te ngohten hyjnore
  qe u pershperit embel ne vesh :
  mos me kerkoni larg , mbyllni syte,
  brenda vetes shikoni :
  Ja ku jam!
  E ne kete peshtjellimin per kapjen e qellimit .
  Ne mishmash idesh konceptesh qe mpijne.
  Nen tingujt e zhurshem ,te metalte qe therin
  Ne zderhallje egosh varferi shpirti ,
  Therras me sa fuqi kam:
  -O njerez ku shkoni,kthehuni, pushoni pak;
  Keni harru Zotin!
  Merrni frymen qe munguar ju ka JEZUSIN E KRISHTIT !

 9. Ti o -Tironci-i bythes qe ke shkruar me i pa emer ate anene ,motren dhe gruan te shkerdhevshim dhe gjithe te pa emerve te ridhjerjes sojin dhe sorollopin ,Bert autikeve rracen dhe fisin .

 10. O Stalin je bere koqe duke I dal ne mbrojtje saliut sikur ta kishe babe,behu pak me I zgjuar,ate e ka shitur dhe luli ti mersh me saliun

 11. Nderroje pseudonimin sa here te duash -o morr i kuq -prape -andikap-mbetesh .Aka me palloshe se ju qe mbroni c’ndyrsillek dhe maskarallek te atij -palloshit-te droguar?Ju ne c’do koment do na i merrni nje here ne goje o plehra.

 12. O ju qifsha ropt me lali erin ne ben blushin dhe me edi ramen. Po kur na dolet o fis qira qe akima nuk keni kuptuar diferencen midis demokracise dhe tiranise. O medioker qe thini te oakten tip chanrl jep prova. O ju shkeredhefte kina nenen qe nuk doni te pranoni sa vari karsa jeni dhe sa te keqija keni ne bere per ojesen me te madhe te shqiperise ne nje kohe rekord. Shkakto kaos qe te cash perpara. Ate rracen e fisit ne pidhe. Gregorin dhe rean i zent kanceri. Lali eri varet me zinxhir dhe ti rrjepet lekura. Ben blushi te lahet me acid. Dhe edi rama te ket jeten e pafundme ne skamje dhe varferi ekonomike se atje i djeg ma nuk pjerdhe njeri. Sa per ju shqiptaret, me kokrra kari se ju nuk behet, shoresoj te jeni te zgjuar qe te bini ne depresion dhe te vetvriteni mbasi te kuptoni injorancen tuaj qe pi perhapni bashke me ramen. Evropes i kam qi ropt mu ne pidh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu