• |
ide | kryesore

Protestuesit i bllokojnë rrugën eskortës së kryeministrit

Lajme, Të fundit

Autostrada Kavajë-Lushnje është bllokuar prej banorëve të Rrogozhinës dhe zonave përreth. Banorët kanë dalë në protestë për situatën e vështirë ekonomike dhe sociale që po kalon vendi. Ata shprehen se po protestojnë për rritjen e çmimeve dhe mungesën e punësimit, largimin e të rinjve që nuk e shohin perspektiven në Shqipëri.


Sipas Partisë Demokratike, protesta detyron Ramën të devijojë rrugë. Eskorta e kryeministrit është bllokuar nga qytetarët në rrethrrotullimin e Rrogozhinës, ndërsa ky i fundit ishte nisur për në Lushnje.


4 Comments

  1. Me kete bllokim qe paskan bere shpellaret shqiperise se mesme me lulu ne,rama shume shpejte do dorhiqet, 2021,shkoni tani hani supen e lulu se

    1. i pa emer e me mut ne tru.qfare pret vrapo e ik pija shurren se ku i dihet ai pos qe dhjehet ne vetur edhe shurron.qelbesir fare esht,merr me vete dhe nja 1 kilogram kokain e nji thes kanabis se pa keto behet nga goja e bytha pastaj qelbi rama pis.

  2. Ai nuk duhet lene fare ne Shqiperi. Eshte fare e keqe. Ose ta mbyllin ne bunker psikopatin, qe na solli , e liroi gjithe kriminelet e ketij vendi. Kudo qe shkel sjell hajduteri, arrogance demagogji peshtirosje. Nuk di si rri akoma ne ate zyre.

  3. Shko mor loqe qe nuk u poqe,saliu te ka pallu me fis ne fund dhe te vret,ti akoma nuk je ngopur nga dashuria per korbin sali,shko tani mer shishet e shurres dhe vrapo te saliu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu