• |
ide | kryesore

“Nuk dua të vdes me para në bankë”/ Paguan shkollën e fëmijëve të punëtorëve

Stil

“Nuk dua të vdes me para në bankë. Dua të ndihmoj ata që kam pranë”. Është gati 80 vjeç Vinicio Bulla, një biznesmen nga Caltrano, një provincë në Itali me 2500 banorë në Altopiano di Asiago. Ai zotëron kompaninë “Rivit Spa” që prodhon çelik special i cili përdoret në platforma nafte në të gjithë botën.

Ka rreth 150 punëtorë në kompani të cilëve u ka ofruar mbështetje për shkollimin e fëmijëve. Me një vendim të tij, pasuria është ngrirë në bankë. Ai dhuron 3 mijë euro për adoptimin e një fëmije nga punëtorët e tij ndërsa paguan 6600 euro në vit për shkollimin e çdo fëmije të punëtorëve të tij qofshin në çerdhe, kopsht apo universitet. ©LAPSI.al

4 Comments

  1. kurse ridhjersit e RILINDJES lloji frrok,ndok,rosh,dosh,rrahman rraja,edvin rama,balla,artur bushi ju marrin femijve dhe qindraku e fundit i perdhunojn te miturit dhe mburren pastaj.

  2. Paska rrjedhur i ziu. Me siguri e ka inatin me kalamajt e tije. Ben gallat ky? Po shyqur thuaj qe nuk blihet as jeta e as perjetsia ne parajse ,me para. I ka ardhur vdekja dhe ka frike

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu