• |
ide | kryesore

“Ai e ka të vogël…”/ Del emoji që turpëron burrat (FOTO)

Stil

Një emoji i ri do të dalë së shpejti në smartofonët e të gjitha llojeve. Bëhet fjalë për shenjën e gishtave të një dore që tregojnë “një përmasë të vogël”. Në Shtetet e Bashkuara kjo shenjë përdoret përgjithësisht për të treguar një penis të vogël.

Kjo ka shkaktuar mjaft reagime dhe komente pas njoftimit të listës zyrtare të Emojipedia. Emoji i pazakontë do të jetë një nga 270 që shtohen këtë vit. Të tjerët janë tregues për sëmundje dhe pamundësi të tjera. Do të ketë një emoji për personat në karrige me rrota, ata që nuk shohin apo nuk dëgjojnë, etj.

“Tashmë e kemi të lehtë tua tregojmë shoqeve kur ai e ka të vogël” – thoshte një vajzë në komente. ©LAPSI.al

Emoji now cover wheelchairs, mechanical arms and legs, sign language and even hearing aids. there are 230 new emoji in total when gender and skin tone variations are taken into account A number of physical disabilities now represented by the cartoon characters including a range of wheelchairs, a blind person and two seeing eye dogs. Others include a yawning face, a raccoon, an ice cube and new food-themed pictures including waffles and butter Evolution of the emoji set 2014—2019. The announcement indicates that they are expanding the scope of people that can be represented, including people with various disabilities

 

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu