• |
ide | kryesore

Pink, tashmë me yllin e saj në Hollywood

Paparazzi, Slider

Ceremonia për këngëtaren e famshme u mbajt pasditen e së martës dhe mijëra fansa ishin aty për ta mbështetur pavarësisht reshjeve të shiut.


Pink u shoqërua nga dy fëmijët e saj, bashkëshorti dhe miqtë e ngushtë, përfshirë Kerri Kenney dhe Ellen DeGeneres. Ky është ylli i 2.656 dhe ndodhet pranë kompleksit Hollywood & Highland. Pink ka nxjerrë 7 albume dhe 15 këngë të saj qëndrojnë në Top 10 në tabelën Billboard Hot 100. Këngëtarja ka fituar tre çmime Grammy, një Daytime Emmy Award, një Billboard Music Awards, 7 MTV Video Music Awards, përfshirë  edhe çmimin e vitit 2017 Michael Jackson Vanguard Award.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu