• |
ide | kryesore

Saimir Tahiri kërkon seancë të hapur: “Sekret s’ka më”

Lajme, Të fundit

Zhvillohet në Gjykatën e Krimeve të Rënda seanca për ankimimin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri kundër zgjatjes me tre muaj të hetimeve.
Ish-ministri e ka kundërshtuar vendimin e Prokurorisë për zgjatjen e hetimeve, duke e ankimuar në Gjykatë.

Seanca e sotme ka nisur me një debat mes Tahiri dhe prokurorëve në seancën që drejtohet nga gjyqtarja Liljana Baku.


Prokuroria ka kërkuar seancë me dyer të mbyllura për shkak të sekretit hetimor, por kjo gjë nuk është pritur mirë nga Tahiri. Ai ka nisur të akuzojë ka gjyqtaren për trafikim informacioni.

“Për çfarë sekreti flisni kur unë këtu kam mesazhet se si prokuroria ka trafikuar pa fund lajme për dosjen time. Sekret hetimor s’ka më, seanca të vazhdojë me dyer të hapura”, ka thënë Tahiri, ndërkohë që gazetarët kanë respektuar vendimin e gjykatëses dhe kanë dalë jashtë.

1 Comment

  1. tash qe zgjodhet ter qenefin stalin,negjmije qenefin ramiz siq jan arta marku,donika pela prela,gent ibrahimin,dvoranin etj gjykates e prokuror nuk ka bir nen qe ju shkul ju vrasesve,trafikanteve,perdhunuesve,hajnave e qelbesirave te RIDHJERJES me ne krye rama,ruqi,rosh,dosh,etj.ky vend perfundimisht ka marr fund.populli ja mbath me te katart e gjdo gje te levizshme dh ik azil.500 mij vetem gjat qelbesires rama dhe 400ij ne kosov nga thaqi,veseli e ramushi.kush esht ketu millosheviqi,vuqiqi,daqiqi,nikoliqi pos rames e thaqit.keta kan perzen me shum se ter te tjeret se bashku shto ketu dhe babain shpirteror te ketyre monstrave enver stalinin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu