• |
ide | kryesore

Gjermania i ndalon shpërndarjen të dhënave Facebook-ut

Planet

Autoritetet gjermane kanë ndaluar këtë të enjte Facebook nga lidhja e të dhënave të përdoruesve të saj me aplikacione të tjera si ëhat’s app dhe Instagram.

Ky vendim është marrë me qëllim limitimin e shpërndarjes së informacioneve personale nga gjiganti amerikan i teknologjisë.

“Facebook nuk mund të detyrojë përdoruesit e tij të japin informacione të palimitueshme”, deklaroi në një konferencë për shtyp shefi i Zyrës gjermane për Mbrojtjen e të Dhënave, Andreas Mundt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu