• |
ide | kryesore

Lleshaj-Berishës për rastin e 14-vjeçares në Kavajë: “I kam duart e bardha, jo të skuqura”

Lajme, Të fundit

Një debat plot akuza ka nisur në seancën plenare mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe Ministrit aktual të Brendshëm Sandër Lleshaj, në lidhje me rastin e përdhunimit të 14-vjeçares në Kavajë.

“Protestoni kundër faktit, por dëgjojeni. Policia ka reaguar ndaj denoncimit të familjarëve dhe ka referuar çështjen në Prokurori. Të gjitha akuzat e ngritura ndaj policisë janë të dëmshme dhe dashakeqe. Publikimi në rrjetet sociale ka ndodhur pasi shtetasit janë arrestuar, para se keni bërë atë palostatus. T’ju vijë turp që gënjëni shqipërinë. Kriminel s’më thonë dot, i kam duart e bardha dhe jo të skuqura. Policia e shtetit i ka arrestuar përdhunuesit para se lajmi të bëhet publik”, u shpreh Lleshaj.

Berisha nga ana tjetër ka akuzuar policinë për fshehjen e ngjarjes. Sipas tij, të gjithë institucionet madje dhe SHISH e kanë ditur ngjarjen.

“Sot keni para jush mazhorancën e përdhunuesve, në një krim të shëmtuar që ndodhi në Kavajë. Përdhunim kolektiv, policia u njoftua por policia ishte në anën e përdhunuesve dhe heshti. SHISH njoftoi Kryeministrin dhe ministrat respektivë. Kryeministri ishte në anën e përdhunuesve. Policia reagoi vetëm pas denoncimit që u bë në rrjetet sociale dhe ky vasal që ska nder dhe dinjitet merr përsipër të mashtrojë në vend që të marrë masat. Nuk e bën dot sepse urdhëroi për të fshehur krimin. Ky krim ka ndodhur në tetor dhe të gjithë informacionet kanë ardhur në Tiranë, por vendosën të fshehin krimin se për ta fëmija i tjetrit është për t’u përdhunuar. Për ta përdhunuesit duhet të janë kryetar bashkie. Mund të imagjinoni  një zyrtar që ka pafytyrësinë se policia veproi pas denoncimit. Është turp i madh o puçist”- tha Berisha.

 

6 Comments

  1. Ju nuk I keni duar e skuqura sepse jeni me kriminele pasi ju I keni Vene l lakun ne fyt per ti cfarorur jo nje e du por gjithe shqipetaret e ndershem. Kjo eshte nje vdekie makaber dhe shume e dhimeshme per ate qe e perjeton 100 here me e keqe se ajo e duarve me gjak.Me fal I per komentin po e gjithe kjo klasse Politike duhet zhdukur

  2. LESHI I BYTHES SE RAMES LLESHI e ka gojen te teren mut pasi i ka pastrur pallat e frrokut,roshit e doshit kur keta benin orgji me edvinken dhe erionken,duart i ka te tera sperm e perzjer me mut.ky esh leshi i bythes se edvinkes.

  3. leshi i bythes len te lir policet dhe e qelbesira ministre shahini nuk suspendon drejtoren e shkolles,kurse ne kosove jan futur ne burg polici e mesues per gjysem ora pas lajmit.kjo tregon lesjin e bythes se rames mushken lleshi qfare njeri esht.olapsi komentin e me parshem muk e pulikuat me ket po i jepni krah roshit,ketyre 16 perdhunuesve dhe rames.bravo bushat.qfare mund te jet llleshi pos lesh i bythes se rames kur genjen.po mos ta perhapte lajmin BERISHA sot ajo vajz do te ishte ende duke u perdhunuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu