• |
ide | kryesore

Përdhunimi në Kavajë, familjarët e djemve të arrestuar: Nuk kanë bërë asgjë!

Lajme, Të fundit

Familjarët e të arrestuarve për rastin e rëndë të përdhunimit të një 13-vjeçareje në qytetin e Kavajës kanë mohuar për “Open” kategorikisht që të afërmit e tyre të kenë abuzuar me të miturën.


I vëllai i një prej të arrestuarve ka treguar se pasi e shoqëruan herën e parë në polici, e ka marrë më vete për të zbuluar se çfarë kishte ndodhur në të vërtetë.


“Herën e parë e mbajtën 8 orë në komisariat e morën në pyetje dhe e liruan. E lanë 2 ditë të lirë. E mora më vete me makinë dhe shkuam në Durrës, e pyeta në të gjitha mënyrat. Nëse do ta kishte bërë ai do e fusja vetë brenda. Mu shtri para këmbëve dhe u betua se nuk e kishte bërë. Më tha që ai… i kishte dërguar videon dhe vajza i kishte shkruar për ta takuar. Më pas e ka mbyllur bisedën. Ai nuk ka bërë asgjë”, – tha ai.

Edhe nëna e një prej djemve të arrestuar, më i madhi prej tyre, një 16-vjeçar, i ka mohuar akuzat që djali i saj të ketë kryer marrëdhënie seksuale me vajzën.

“Djalin po e mbajnë padrejtësisht në burg. Ma kanë quajtur monstër. Nuk është e vërtetë. Çuni ka bërë veç një puthje dhe një prekje. Kaq. Është në gjendje të rëndë në paraburgim. Djali është 16 vjeç. Minoren ai, minoren ajo, pse duhet të gjykohen kështu”, – u shpreh ajo.

Më tej nëna e 16-vjeçarit vijon të mohojë edhe që djali i saj të ketë bërë shantazh ndaj saj. Sipas saj tashmë çështja është kthyer në politike dhe po dënohen padrejtësisht.

“Nuk e di çfarë kanë bërë djemtë e tjerë, çuni im nuk e ka bërë këtë. Çuni im nuk është rritur ashtu. Djali im ndihet keq sepse është pafajshëm. Kanë futur edhe politikën në mes. Kur prindi i vajzës e dinte se ajo kishte të dashur, si nuk e pyeti njëherë vajzën. Nuk e kanë problem se u përdhunua një vajzë, por tani ka ndërhyrë politika, – tha ajo.

17 Comments

 1. Ne fakt keto prinder a te aferm te perdhunuesve te fatkeqes se Kavajes,jane monstrat e vertete !!!!Te lindesh,rrisesh monstra te tille,aq te djallezuar,po normale qe eshte familja monster qe prodhon te tilla devianca kafsherore !!!Ju,familjare dhe ju qe mbroni keto familjare dhe femijet e tyre nuk ndryshoni shume,te tere jeni devianca humane,jeni thjesht monstra !Ju,qyteti dhe qytetaret e Kavajes duhet t’ju perzejne jo vetem nga Kavaja por edhe Shqiperia.Ju jeni e keqjae qytetit dhw shoqerise Shqiptare qe e shperfytyruan Rilindasit e Edvin Roshit!Femijet monstra qe rritet,ju familjare monstra,atje ku jane do e punojne me siguri,Sapunin !!!

 2. Po ikni mi ju qifsha ropt! Rruspiet, kuckat dhe batakcinjte e ervin/elvis/edvi/edqir rroshit!
  Votusit e ridhjeres se Edvin Bythqir Linda Kristaq Qenefit.

  Prandaj qenefi jone i perbashket Shqiperia nuk do te ec kurre para: prej ketyre karakurvave dhe krrimineleve.

  Valixhet o milet, ikni qe te gjithe, braktiseni qenefin!

 3. as rrahman rrahja me te birin nuk perdhunuan gjisielen,as xhelili brekshyeri nuk kerkoi seks,as roshi nuk ka perdhunu te mitur por i ka qir ne grup me balln e frrokun sepse te miturit 9 vjeqar kete vet kerkonin.

 4. Ky popull vjen nga incesti, perdhunimin e quajne loje,
  Nenat e mbrojne me fort se e duan pjellen e tyre te ndyre dhe sa per vajzen ajo e meriton.
  Enveri qwka sjelle shum bute me kete hale milet. Ne nje vend ku grate dalin te mbrojne perdhunuesit, vari karin.

 5. Ca tpresesh nga kjo tok kur viktimen e quajn “kurv” dhe i thon “e meritonte” pa marr pershtypje presioni psikologjik qe kta monstra femij i kn ber nje vajze!Dhe si femer ju siguroj se ka plot raste te tilla,madje esht e rrall te gjesh ndonje djal qe te respekton ty dhe intimitetin tend ne nje lidhje! Presion i till me “marrdhenie ose do ndahemi” e kam kaluar dhe vet(po fatmirsisht kam qen mjaft e rritur sa ti kthej kurrizin ketyre pederastve qe e quajn veten meshkuj e te iki nga ajo lidhje toksike)!*Jo nuk po mbroj moshen e vajzes,sepse dhe 18 esht shum e vogel per marrdhenje jo mo 13!Po dhe te lejoj qe te perbuzet nje femer ,qe mbi te gjitha esht viktim e manipulimit ,nderkoh qe askush nuk e permend moshen e meshkujve qe jan ne po te njejtin faji pe inicimin e marrdhenieve KTE NUK E PRANOJ!
  Ne shqiperi mjer ai qe ka vajza se te te shqyejn e te te bejn copa prap shoqeria viktimes do ja vej fajin prej mentalitetin injorant dhe te prapambetur!Ne vend qe te ngrihet ne protest se ajo femij esht femija e te gjithve dhe ka nevoj per nje familje te madhe qe ta mbeshtesi e jo te vazhdoj ta dhunoj sic po beni ju me kto paragjykime legene…
  Pyeteni veten cfar mut djemsh po rrisim ne?Cfar lloj monstrash po mban ky shtet?Apo nuk ju ben me pershtypje se kto horra kemi dhe ne pushtet si Pd,PS,LSI etj?!
  Me vjen turp qe shoh ku ka degjeneruar shoqeria shqipetare,nuk kemi me as nje pike humanizmi…te dinte Ismail Qemali se ku kemi perfunduar ne e sa lerg burrave intelektual te athershem jemi…s’do e kishte lindur kte shtet te felliqur!

  1. Persa i perket respektit ne nje lidhje, ka ende djem te denje por problemi eshte tek femrat. Kam shoke qe jane me te vertete shume njerez te denje, qe eshte nder ti kesh miq, por qe e kane te veshtite te krijojne marredhenie me nje femer, nderkohe qe cdo cun i trashe te cilit nuk do i zija bese nuk ka problem te krijoje lidhje. Nuk e di per femrat e huaja por femrat shqiptare ecin pas pasurise edhe cunave qe jane foshnjerak dhe jo atyre me tipare fisnikerie.

  2. Persa i perket respektit ne nje lidhje, ka ende djem te denje por problemi eshte tek femrat. Kam shoke qe jane me te vertete shume njerez te denje, qe eshte nder ti kesh miq, por qe e kane te veshtite te krijojne marredhenie me nje femer, nderkohe qe cdo cun i trashe te cilit nuk do i zija bese nuk ka problem te krijoje lidhje. Nuk e di per femrat e huaja por femrat shqiptare ecin pas pasurise edhe cunave qe jane foshnjerak dhe jo atyre me tipare fisnikerie.

  3. Jo ti legen,nuk jane njesoj edhe viktima edhe perdhunuesi,edhe pushteti qe e mbron apo fsheh krimin edhe ai qe e denoncon.Nuk jane njesoj,jo legen rilindas qe shan edhe opoziten,partine demokratike.Kurre nuk ka ndodhur skandale pas skandaleve sic ndodhin tani saqe na duken normale ne kohen e Partise Demokratike,kurre!Keto ndodhin nga ardhja e Edvin Kristaq Roshit dhe bandes se tij !

 6. O llum te kam thene qe ti vetem nje pune di te besh ne jete,te qenurit Skllav,saliu po te pret,shishet e shurres me vete dhe pampersat qendro te dera e shtepise se saliut deri kur te therrase zeni dhe sherbeji mire saliut keto dite deri kur te vije protesta qe saliu te rrezoje ramen,o Skllav i lindur

 7. Krimi eshte individual, mos u cirrni kot!! C’pune kini me gjithe popullin.. Ai qe shan njerezit e pafajshem e ka mizen nen kesule..e ti beje analiza vetes…

 8. duhen arestuar edhe prinderit bashk me ta. edhe prinderit kan pergjigjesi te drejtperdrejt per sjellen e femijeve te tyre, pasi femijet ne pjes te madhe perfaqesojn edukaten shtepiake.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu