• |
ide | kryesore

Kush i përdori prindërit e vajzës së Kavajës? Përplasje të forta politike pas shfaqjes në ERTV

Lajme, Të fundit

Dalja në ERTV e prindërve të vajzës së dhunuar seksualisht në Kavajë krah të ministres Elisa Spiropali ka shkaktuar mjaft reagime. Në një qëndrim të Partisë Demokratike me anë të deputetes Albana Vokshi i kërkohet fillimisht Ramës dhe më pas AKEP të heqë videon online pasi shkel rëndë etikën për mbrojtjen e të miturve.

“Zbulojnë identitetin e vajzës së vogël, gjë që s’e ka bërë asnjë media, vetëm për të bërë propagandë me viktimën e një sistemi që përdhunuesit i ka promovuar dhe u ka dhënë pushtet. Elisa Spiropali sot ka shkelur jo vetëm kodin moral të shqiptarit, por edhe kodin penal, që nuk lejon zbulimin dhe publikimin e identitetit të fëmijës së mitur në asnjë rrethanë. Premtimet për bursa, duke menduar që çdo gjë mund ta blejnë, është një sjellje me mendësi kriminale, si kriminelët që kërkojnë të blejnë heshtjen e viktimave të tyre.

Premtimi, bursë studimi është si blerja e heshtjes së viktimave. Si nënë, si grua, por edhe si kryetare e komisionit të arsimit, kërkoj shkarkimin e menjëhershëm të Elisa Spiropalit. Edi Ramës i kërkoj ta heqë menjëherë videon nga faqja e tij në facebook. Nëse ai nuk e bën këtë brenda 1 ore, AKEP duhet të bllokojë Facebookun e Edi Ramës” – shkruan ndër të tjera Vokshi.

Ka reaguar Edi Rama që krenohet me faktin që në shtepinë e vajzës ka shkuar një përfaqësues i qeverisë dhe jo një nga opozita.

“Po tani çfarë keni që lehni apo ju’a kemi fajin ne pse njerëzit besojnë tek ne e jo tek ju, hiena të politikës e të medias? Po mos të ishin vrasësit, përdhunuesit, grabitësit, krimet e fatkeqësitë, ju s’do ekzistonit, se s’keni hiç tjetër për t’u dhënë njerëzve veç helmit e vrerit”, – shkruan Rama.

E ka përforcuar me një postim në Twitter edhe këshilltari i tij Endri Fuga.

“Ata politikane dhe media qe shfaqen sot gjasme te indinjuar per viziten e @elisaspiropali tek familjaret e vajzes ne Kavaje jane pikerisht arsyeja pse prinderit e vajzes vendosen te dilnin hapur me ate mesazh te drejtperdrejte ne ERTV” – shkruan Fuga. ©LAPSI.al

12 Comments

 1. Gabim do ishte ne qoftese do perdoresh kercenimi per te folur hapur per ngjarjen,kane treguar gadishmeri per folur ata jane ne moshe madhore dhe bejne ate qe I duket atyre me e drejte

 2. O ju te paemra te ps dhe fantazia ju ka lane tani mbani fort poturet e rames qe mos dali era se spiropali eshte e zene me me poturet e kalit te skenderbeut

 3. Mallkuar qofshi te gjithe ju plehrat qe mbeshtesni ende nje parti monstrash te pashpirt qe shfrytezojne dhimbjen njerezore per te fituar kredo politike. O te mbaruar mjaft u morret me njerezit hallexhinj .. mire qe nuk i mbroni dot por pse i varrosni ne turpin e nje qyteti te pazhvilluar .. pritej kjo ngjarje qe kur vute Rroshin perdhunues kryebashkiak .. keto njerez jeni ju o PSista o hajduter o perdhunues o parti hale!

 4. Edhe kete e bere Edvin Roshi ?!Funderrine je pak, dhe funderrine e funderrinave po ashtu eshte pak te thuhet!Ti je perbindesh,i plagosur rende dhe ne jashtqitjen e fundit te gojes e mendjes tende te shkalluar po bie si pleh !!Ti qen e bir qeni qe nuk kursen edhe nje familje qe per partine jep edhe “shpirtin” ta perdhunosh serish,(duke relativizuar krimin e tmerrshem ) !!!Çfare the,fole per kriminelet qe perdhunuan 13 vjeçaren?!?!Ne fakt ty te pelqen perversiteti e me siguri qe nuk perben ndonje problem makabriteti qe monstrat kryen,ty te pelqen perdhunimi !!!Ka mendje te semura qe u pelqen ?!!!!?Po,ka dhe ti ke dhene prova se i do felliqesirat qe kryejne gjema te tilla,sepse je deviance humane,je shpirtlig sa nuk ka me.Ti vuan edhe bota duhet te pesoje te njejten gje !!!???Çfare problemi ka ?Thua ti,pleh !

 5. babai i vajzes se perdhunua ish shifer i roshit.kam dyshim se ky baba vet e detyrar vajzen te bej seks me freshistet roshist.

 6. Endri Fuga i deshtuari qe pretendon se eshte ekspert i medias, eshte si ato pjeshkat qe punojne tek televizioni i dashnorit. Edhe ky “ekspert” qe kurre nuk do e qaste te dera as gazeta me e lodhur lokale, e pa driten e suksesit tek televizioni i dashnorit qe e mban ne pune si ekspert te medias. Nuk arriti dot kurre te pranohet si gazetar ne asnje media, por e filloi karrieren direkt si kryeredaktor te ERTV. Dhe ja aftesia e tij profesionale: demaskim i vajzes se dhunuar te cilen tani qe ia pane ne tv kush jane prinderit, e tregon me gisht gjithe Kavaja.
  Dhe e bukura eshte qe injoranti Fuga, pandeh se dy prinder te derrmuar qe shfaqen ne median e qeverise e bejne kete se kane besim tek qeveria, jo sepse kjo qeveri me paaftesine e saj per t’i bere njerezit dinjitoze e te paperdhunueshem, i ka shnderruar ne servile dhe langaraqe qe i perdhunon cdo Spirofuge qe i bie rruga nga shtepia e tyre.

 7. Shoqja Spiropali te na shkoje dhe te familjet e perdhunuesve e te beje qoken e radhes te moralit te saj si femer e nene e partise Socialiste e ti uroj familjet e tyre per djemt qe kane rritur. Por nga keto qelbesira politikanesh qe kemi ne nuk ke se çfare te presesh. Kavajsit jane te turperuar e çburreruar. Duhet te reagojne si qytetar karshi ketij akti barbar. Shqiperia e Mesme nuk mban ne memorjen e saj keto lloj turpi!

 8. Elisa Spiropali me doemos duhet te jete e pushtetshme ose prane pushtetit. Nje fytyre kale si ajo, e ndan burri pa keto “te mira”. Mos pretendoni te jete njeri normal, kur nuk ja var karet nie njeri normal. Gjithsesi, kushedi sa varikars e ka burrin…

 9. do ishte me e ndershme dhe e denje qe shoqia Spiropali dhe ne kete takim te analizonte shkakun dhe me pas pasojen qe coi ne kete ngjarie ose krim makaber per perdhnimin ne grup:Ketu nuk eshte demtuar vetem familia e vajzes e cila nuk duhet ta gjukoj por mendoj per favore nga qeveria qe ishte shkaku pranoi dalie publike : ketu jane demtuar dhe 8 familiet e djemeve qe dhe per keto do te jete nje traum shume e rende si minorene duke mos i mesuar neper shkolla se seksi pa deshire ka pasoja. Bej me faj dhe shkollen e ketyre nxenesve pasi kuk i qendrojne prane nxenesve Qeveria e mire mund ti bente favore dhe duhej bere per vajzen duke e sitemuar ku prinderit e ndjenin dhe meddonin per ma mire por jo me reklame publike dhe per favore oartiake :

  imi

 10. Te gjitha kontet e bera nga stalini xixa juri dhe K ari kuptohet lehte,te njejtat fjale te njejta emrat qe shani,kaq fjale keni si luluja juaj qe ecen neper rruge si ver llapa qe kerkon buke,ky loqja lulu kerkon shpellare dhe skiftera per protesten e revolucionit demokratik te saliut do rrezojne mullijte e eres.spak po vjen

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu