• |
ide | kryesore

Vizita e Spiropalit në familjen e 14-vjeçares në Kavajë, Balla: Bëri gjënë e duhur

Lajme, Të fundit

I ftuar në emisionin ‘Kjo Javë’ , kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, i pyetur në lidhje me vizitën e djeshme të ministres Elisa Spiropali në familjen e vajzës 14-vjeçare të përdhunuar në Kavajë është shprehur se ajo ka vepruar drejtë.

Kritika të shumta ka patur nga opozita, por dhe nga personazhe publikë e qytetarë të thjeshtë për vizitën e Spiropalit në familjen e të miturës së abuzuar. Prej tyre është parë si shfrytëzim i viktimave për qëllime politike, ajo që u shfaq në ERTV.


Nga ana tjetër, deputeti i PS-së e ka konsideruar gjënë e duhur këtë veprim, si dhe një mundësi për t’i dhënë zë familjes së vajzës.

“Ky ka qenë një rast shumë i rëndë dhe policia e shtetit në bashkëpunim më Prokurorinë ka kryer të gjitha veprimet dhe jemi në fazën që personat fajtorë duhet të vuajnë pasojat përkatëse. Duhet të nxisim për të denoncuar këto raste. Ka prirje të shumë mediave që shpesh thyejnë rregullat e privatësisë për të kapur lajmin. Spiropali ka bërë shumë mirë që pas seancës së të enjtes, ku ne na akuzuan se ishim fajtorët , por gjithçka nuk ishte e vërtetë. Familja kishte nevojë për solidaritet dhe ky solidaritet u shpreh në mënyrë të qartë nga Elisa dhe të gjithë jemi me atë familje për t’i mbështetur.

Pavarësisht prirjes për të sulmuar Spiropalin, mendoj se ajo ka bërë gjënë e duhur. Ishte e rëndësishme që ata që u përpoqën që gjoja të flisnin në emër të familjes në Kuvend, morën një përgjigje nga familja. Berisha bën statuse idioteske për këtë rast dhe le të lëmë këtë familje të rikuperojë këtë presion psikologjik. Ishte një mundësi për t’i dhënë zë asaj familje. Gjithçka u bë për të sqaruar një baltë se institucionet nuk kishin vepruar”- tha Balla.

11 Comments

 1. Si beri gjene e duhur o corapekuqi i Librazhdit,o monster e ketij pushteti apo ta ka mesuar jot moter o rrace e poshter .Ruhet privatesija e prinderve ose e te demtuareve ne kato lloj aktesh te turpshme dhe monstruoze o turi qelbur.

  1. motra vet fluturon nga gezimi si prej librazhdit qe eshte, i duket vetja njeshe se ka nje vlla kriminel, dhe ne fund ben njelloje si rama, hajde mer se te gjithe njelloje jeni. ktyre eshte tja u shkerdhesh fisin ne pidhe

 2. Po cfare prisni qe ky te dali kundrra Partise? Ky eshte nje bythqir qe nuk di krahun e kujt te mbaje ne kete momente qe PS-ja eshte bere parti lagjesh. Llumi qe as minister te brendshem nuk e bene eshte ne degradim familjar tani….

 3. balla e spiropela jan dy shaöet e edvinit qe i shalojn frrok,ndok,rosh e dosh.leta pervers nuk e kan per perdhunim se vet jan perdhunues.

 4. Te japesh te drejte pa drejtesise, e deskriminimt, , Spirolo,,a paska bere mire qe ka reklamuar familjen e vajzes se perdhunuar,, ne cfare te drejte, a morali qofte edhe ligjor veprojne keshtu keta te sektit te qelbesirave/ Kjo tregon qartazi se ne c;qeveri bandash e gangsterresh jemi.

  1. Jo mor Tani jo.
   Nuk është e gjithë Shqipëria që duhet dezinfektuar por është kjo qeveri që po bën skandale çdo ditë.

 5. O i pafytyre! O qelbesire! Si mund te thuash beri gjene e duhur?! Kodi etik elementar e mbron viktimen nga identifikimi. Ti ja nxorre prinderit ne mejdan. O monstra! O plehra! A mendoni per jeten e asaj femije atje ne province?! I lutem zoti t’ju bjere ne koke!

 6. Ballad Si spitipilli Jane beret angered e pass Si majmuni c pjerdh fryertarri perseriitin Si papagallPse bunk I mere. Kgietari gjth kartonatt e ti ngrensa HER thog ruckus Kish???? perfjigja 100&
  Moso I shpenzoni peate per diaspordhen we
  Ka ngorfdh por napuani fukarajve semueve ne shqiperi.
  tepsia

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu