• |
ide | kryesore

FOTO/ Guardiola shkon ti japë dorën, Sarri….

Sport

Buzëqeshjet e para ndeshjes i lanë vendin tensionit dhe nervave në përfundim të takimit. Ndoshta është e kuptueshme, por aspak etike nga ana e Maurizio Sarri. Pas 6-0 me të cilin Manchester City turpëroi Chelsea, tekniku italian e ka shfaqur në mënyrë të dukshme nervozizmin e tij.

Kur Guardiola u afrua për ti shtrënguar dorën, ashtu si ndodh zakonisht mes dy kundërshtarëve, tekniku Sarri ka vazhduar drejt duke e lënë Pep të cuditur, gjë që u munduar të shpjegojë asistenti i Bluve Zola. Elegant deri në fund spanjolli, që evitoi krejtësisht polemikën: “Nuk më pa”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu