• |
ide | kryesore

Reagon Berisha: Lidhjet e Ramës me Dritan Dajtin nisën në vitin 2000

Lajme

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar sërish pas vendimit të dhënë nga Apeli i Krimeve të Rënda për rrëzimin e dënimit të përjetshëm për vrasësin e 4 oficerëve të policisë, Dritan Dajti. Me anë të një reagimi në Facebook, Berisha shkruan se me anë të Lleshjat sot Rama lau duart si Pilati.

“Edvini lau sot duart si Pilati! Edvini, vrasesi per se dyti i oficereve Fatos Xhani, Altin Dizdari, Kastriot Feskaj, dhe Sajmir Duçkollari, tre dite pas krimit te tij makabër lan duart si Pilati. Ai, pas i hoqi tre dite me pare kater denime te perjtshme mikut te tij, vrasesit serial te 4 oficereve te policise, Dritan Dajti nxorri sot narkoministrat e tij kakistokrate, Vasal Lleshaj dhe ndrikull Gjonaj per tu betuar fytyrenxire se ai eshte duarjashte ne vrasjen per se dyti te oficereve te policise dhe triumfin e xhelatit te tyre Dajti ne sallen e krimit makaber” – shkruan Berisha që nuk ndalet me kaq me akuzat. Sipas ish-kryeministrit Rama ka lidhje të vjetra me Dajtin.


“Lidhjet e krimit te Edi Rames me Dritan Dajtin qe datojne fillimet e viteve 2000 jane universalisht te njohura. Keto lidhje te ngushta dhe me pas dhe komunikimet e tij elektronike dhe te tjera me Dritan Dajtin ne qeli, manovrimet e Edvinit per ta liruar i kam denoncuar publikisht ne parlament dhe media mbi 20 here. Keshtu qe ekzekutimi per here te dyte tre dite me pare i 4 martireve te rendit dhe sigurise eshte vetem finalizimi i nje veprimtarie kriminale te krye kreut Edvin Kristaq Krimi. Duke denuar dhe nje here kete akt, i paprecedent ne historine e ketij vendi, dhe autorin e tij Edvin Kristaq Krimi, ftoj shqiptaret ti japin sa me pare kreut te meduzes se krimit te organizuar ne Shqiperi pergjigjen e merituar!” – e mbyll Berisha.

3 Comments

  1. Ky vrasesi serial,flet per te tjeret per ato qe ka bere vete,ky vrases thote qe dajti ishte I Rames dhe babai I dajtit gatuante per saliun,nuk I han njeri keto o sali,Argita e kishte shoke banke kete Dajtin,sali vrasesi lexo babain e dritanit dhe do kuptosh shume

    1. i pa emer e me mut ne tru ri evrama qe ne ngjizje ne qenefin negjmije keni gjenin vrases te stalinit dhe enverit,ter policet qe shtin me arm me 21 janar i ke ne ps,serial killerin aleksander xhuvanin po ashtu,gramoz monster ruqin po ashtu,delijorgjin e ke shok me ramen ja pra o krymba qenefi kush jeni ju.po bllokun e metes ku e keni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu