• |
ide | kryesore

Basha qytetarëve në Lushnje: Nuk jeni të varfër, por të vjedhur

Lajme, Të fundit

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një takim me qytetarët e Lushnjes u tha atyre se nuk janë të varfër, por të vjedhur. Basha gjithashtu shtoi se nëse kthehen subvencionet e biznesit, qyteti do të marrë sërish frymë.

“Përmes biznesit të vogël të rritet konsumi, ky është qëllimi kryesor. Përsa i përket Lushnjës, situata për fëmijët është e rëndë. Duan ta heqin Lushnjën nga lista e qyteteve.

Nuk jeni të varfër, por jeni të vjedhur. Nëse ne kthejmë subvencionet për biznesin dhe me çmime që favorizojnë binzesin, Lushnja do të marrë sërish frymë. Do merrni ju frymë do marrë Shqipëria. Kjo është java vendimtare. Kjo varfëri është rezultat i vjedhjes që bën qeveria”, tha Basha.

2 Comments

  1. He se edhe pak do thush ndonje zullum tjeter,nuk e di po a ke ndonje njeri qe te meson apo ja fut gjyles si loqe qe je.Ashensori privat po te pret biles edhe Kurti marksist eshte dakort me ty.Rrofte diktatura e proletariatit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu