• |
ide | kryesore

Cilët qenë gjyqtarët që votuan pro Dritan Dajtit

Lajme, Të fundit

Ndërkohë që po anatemohen nga të gjitha anët, bëhen të ditur edhe emrat e gjyqtarëve që votuan pro Dritan Dajtit.

Gjyjkata e Apelit e Krimeve të Rënda, vendosi t’i heqë burgimin e përjetshëm dhe ta dënojë atë vetëm me 25 vite burg për akuzën e vrasjes së katër policëve pranë plazhit “Iliria” në Durrës më 7 gusht të vitit 2009.


Pro këtij vendimi kanë votuar Aleks Nikolli, Petrit Aliaj dhe Skënder Damini, kurse gjyqtarët nga Shkodra, Fuat Vjerdha dhe Lindita Hoxha kanë votuar pjesërisht kundër vendimit.

5 Comments

  1. Skender Damini njesoj si me Ben Gropen tashme dhe me Dritan Dajtin. Nje felliqesire qe dhe burgun e ka pak. Te marri shteti masa per keto palaco , perndryshe jane duke vepruar se bashku.

  2. Po per Lul Berishen pse nuk ndihen keta te Rilindjes…?
    Ps.
    Sigurisht qe Dako ” po e edukon” duke e “punesuar” ne bashki…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu