• |
ide | kryesore

Dosja ‘Tahiri’, ish-ministri bën lëvizjen e radhës

Lajme, Të fundit

Gjykata e Krimeve të Rënda pranon kërkesën e ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri i cili kundërshtoi zgjatjen e afateve të hetimit për dosjen e tij.

“Kësaj maratone po i vjen fundi. Për mua e prokurorinë nisi numërimi mprasht. Deri më 10 mars kemi kohë të mjaftueshme të mbyllë hetimet dhe për mua që ti shkojmë të vërtetës deri në fund” u shpreh Saimir Tahiri pas vendimit të gjykatës”, tha Tahiri në një prononcim për mediat.


8 Comments

  1. Cfare te vertete more palaco?
    Ate qe ke patur mbeshtetje nga kriminelet dhe e mbushe vendin me droge se duheshin para per te vjedhur zgjedhjet (me porosi te shefit, sigurisht qe te hodhi poshte makines e te la ne balte)?
    Ben edhe te pafajshmin, epo kjo?

  2. O langaraq por kur vije naten per ispektim ne parcelat e hashashit se bashku me police prapa, nga Lumi i Vlores mundohesh ti fshehesh sikur nuk e di njeri se cfare lidhje ke ti me trafikantet. Mundohesh te hiqesh si i lare por mos sot neser ata qe do te te nxjerrin te pafajshem ty do gjenden prapa hekurave.

  3. Me kete qendrim te ketij narkomani, e pushti ish shtetar qe na fryhesh per suksese, e mbasi mbushi vendin me droge e drogmene, pas kaqe kohe zvarritjesh re qellimeshme nga prokuroria, qe duket se ka shtyse e pushtetit, e kryetarit saj kapo banden e hajdutin Rama, sot, ky banditi mijush qoor i sajes ben edhe karshillek me prokurorine e gjykatat, . Me cfare kurajo ky i ndyre kerkon pafajesi, kur tere europa e moren vesht se cfare beri banditi, se si e zhvilloji narko trafikun, e sot fytyre e ketij te poshteri hiqet si i pa drejte hetimi, pa i dhene denimin, te cilen prokuroret qe kerkuan heqjen e imunitetit ketij krimbi, ishin mbi baza te plota te fakteve, por sot pasi deputetet bandite te sektit si kulishe sorrash nuk e aprovuan heqjen e imunitetit, por e zvarriten deri ne kete gjendje sa ketij fare delenxhiu sot ti dalin pupulat ete kerkoi pa fajesi, e tu hidhet ne sul organeve te drejtesise. Ja pra der ku ka arritur hipokrizia e ketij pushteti kriminal.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu