• |
ide | kryesore

Fleckenstein: Nuk mund të ketë zgjedhje lokale pa…

Lajme, Të fundit

Raportuesi i Shqipërisë në Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein, kërkon që reforma elektorale të zbatohet përpara zgjedhjeve lokale.

“Presim që shumica në parlament dhe opozita të tregojnë vullnet të mirë dhe ne shpresojmë seriozisht se do të miratohet puna e mirë e dy grupimeve të komitetit ad-hoc, në mënyrë që tashmë të hyjë në fuqi për zgjedhjet lokale.” – u shpreh eurodeputeti në një intervistë për gazetën Shekulli.

9 Comments

 1. MAJE ME SHKUME . KETO KURVAT TONA TE POLITIKES KERKOJNE TA MBAJNE STATUS QUO TERE JETEN . OSE GJOL NJALASH ITHONE NE SHQIP . KETA DUAN QE KURVELLIKU DHE MOSDHENIALLOGARI PARA LIGJIT TE JETE PERPETUO.

  1. un mendoj se tek ky popull eshte formuar bindja nga praktika 1 shekullore se politikat ligjet ,jane kthyer burim krimi sepse seta eshte disiplinuar sipas interesit te te fuqishmit ,qe jane pak,ku interesi nje pale per dicka behet padrejtesi per palet tjera ndersa padrejtesin e kemi pranuar ta luftojme te gjith me ligje lle veprime,por ajo qe meriton ndryshim eshte analizimi i gjitha shkaqeve te krimit duke i materializuar ne ligje ndeshkuese per shkataret keshtu neve mbyllim burimin e krimin ngado qe te hapet,nese ne duhet ti nenshtrohemi dikujt me te drejte e merit,vetem ti nenshtrohemi ati qe gjithcka krijoj ku sejcila funksionon normal vetem me drejtesi hak,dhe ligjet e tije per ket flasin per te drejten ,por dh edhe sejcili prej nesh te drejten hakun e deshiron per veten e vet dhe padrejtesin ti behet e urren atehere ky popull do zgjohet dhe te drejten ta vendosim per te gjith dhe do ti thuhet sejcilit sipas aftesise dhe nivelit ti gjindet vendi ne pozitat shoqerore kurse perfaqsuesit vlerave tek populli duke i ullhequr permes vlerave ,mbasi antivlerat qe u montuan ne nje shekull ky popull u ngop per 1 shekull ku tashme klasa politike eshte kthyer ne klas biznesi vetem sipas interesit tyre duke konfirmuar padrejtesin totalisht si sistem jete,tasme do mbetet per tiu thene nje zeri ,se kujt ju i thoni drejtesi interesit padrejtesise apo te vertetes ,se ky popull me te keqen eshte i ngopur dhe nese pranon te vendosim drejtesi do pranojne te verteten me perfaqsuesit e saje te vlerave jo padrejtesin me perfaqsuesit e antivleres un besoj se ky popull do vendosin dhe zgjellin sefundemi ate qe ka qartesi gjalleri zgjillje shprese siguri paqe shpetim vlera jo vazhdim sin tuaj qe shkatrrut token ambjentin gjallesat dhe gjithcka te mire ky nuk ishte modeli jetes por shkatrrimit saje un mendoj se shum shpejt ngado te gjith do tu thone qe faleminderit per keshillat por ato nuk kan pasqyrim hyjnor shkencor as praktik perderi sa ju vete keni probleme ne mezin tuaj,dhe tjereve po ashtu ju keni sjellur probleme e kush eshte me i ditur se i gjithdituri gjithfuqishmi vetem per mes tije mund te kufizohemi mund te mirkuptohemi dhe behemi ndihmes dhe plotesues ne dobi te gjith

 2. O Flekenshtejn , ketu asnje nuk e do drejtesine, keta kane frike nga e verteta . Kod zgjedhor , votim dhe numerim elektronik do kete kur te qethen viçat . Vetem po i vute ju kembet ne nje kepuce ketyre ndyresirave edhe mundet qe te behet .

 3. Çfardo kodi zgjedhor e çfardo reforme zgjedhore të bëhet në Shqipëri, z.”Gur me njolla” (kështu përkthehet në shqip emri Fleckenstein nga gjermanishtja) e ka të kjartë se me një kryeministër si Rama që ka kapur të gjitha institucionet e shtetit, duke suprimuar edhe Gjykatat, nuk mund të bëhen zgjedhje normale.
  Z. Fleckenstein duhet ta dijë se në Shqipëri, ndryshe nga Gjermania, nuk janë fshirë njollat e krimeve të diktaturës komuniste.
  A do të pranonte Gjermania që të bënte zgjedhje demokratike duke pasur në krye të Bundestagut një ish shef të GESTAPO-s apo STASS-it ?

 4. Flekenstein harron qe produkti ‘monster’ qe krijoi e mbeshteti qysh nga 2013 nuk po i pergjigjet. Politikanet ne Shqiperi duket sikur nuk duan ndryshime por vetem rotacion. Ndoshta edhe kjo mund te sjelle ndryshime por ato qe duhet nuk besoj se do behen…fatkeqsisht.

 5. z.kmut rri e rri dhe hedh ndonje fjale nga brukseli ,sepse ketu pasi u nginjen me sebashku me kurtizanet mogherini dhe vlautin e majmunin lekureverdhe lu me para nuk ja mbane me qe te vije ne shqiperi sepse e di qe nuk e pjerdh me njeri si i korruptuar nen urdherat e bandes rama .

 6. z.kmut rri e rri dhe hedh ndonje fjale nga brukseli ,sepse ketu pasi u nginjen me sebashku me kurtizanet mogherini dhe vlautin e majmunin lekureverdhe lu me para nuk ja mbane me qe te vije ne shqiperi sepse e di qe nuk e pjerdh me njeri si i korruptuar nen urdherat e bandes rama .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu