• |
ide | kryesore

Arben Frroku i shpëton ekstradimit, Gjykata e Hagës vendos: Në Shqipëri i rrezikohet jeta për arsye politike

Lajme, Të fundit

Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri me argumentin se i rrezikohet jeta pasi dënimi është për arsye politike.

Vendimi është dhënë në favor të Arben Frrokut, i cili është dënuar me burgim të përjetshëm nga Gjykata e Apelit për Krime të Rënda për vrasjen e ish-kryekomisarit të Kombinatit Dritan Lamaj.

Sipas Gjykatës së Hagës, dënimi që i është dhënë në Shqipëri është bazuar mbi motive politike duke shtuar Frrokut i rrezikohet jeta në Shqipëri, e për këtë arsye ai nuk do të ekstradohet, edhe pse gjykatat shtetërore të Holandës kishin vendosur për ekstradimin e tij.

4 Comments

  1. frrokut i kanoset jeta per arsye politike qfar marrezir me siguri gjykatesi paska qen vellau i mao LUUU ce dunit e burri i vllahutin.frrokut i rrezikohet jeta per arsye trafikimi,perdhunimi,vrasje,grabitje etj.

  2. Mbajeni me shendet o hollandeze bythqira se qenka i persekutuar politik ky shpellari gjakatar.s’late bandit shqiptar pa i dhene azil politik qe nga hakljat e hakmarrja ja dhe ky tjetri tani.merreni llumin se do tja shikoni tymin.budallenj po e mbysni veten me duart tuaja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu