• |
ide | kryesore

Ndryshim të kufijve? Haradinaj: Nuk jam tregtar tokash

Lajme, Të fundit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për gazetaren Sonila Meço në Ora Neës, tha se territori i Kosovës nuk është mall për tregti, ndërsa shtoi se kushdo që flet për ndryshim territoresh është armik i Kosovës.


“Nuk ndërrohet territori dhe kufijtë. Vendi është njëherë i vendosur dhe nuk parashihet biseda kështu. Unë nuk jam tregtar dhe nuk përfaqësoj ndonjë mall për treg, sa metra këtej dhe as metra andej. Nuk ka kryetar qeverie që diskuton tokën e vet për shkëmbim. Është absurdi më i madh.


Shkëmbim, ndarje, demarkacion kufiri, korrigjim…? Janë ofendime, sulme direkte në territor. Agresion janë nga kushdo që vjen. Ka Kosova armiqtë e vet që nuk janë pajtuar as me pavarësinë, as me territorin. I ka pasur dhe do t’i ketë gjithë jetën.

Ka edhe njerëz që kanë krijuar Kosovën dhe që e mbrojnë. Kushdo që shënon marrjen e njohjes nga Serbia me ndërrim territoresh ose me lëvizje kufijsh është armik i 17 Shkurtit dhe Kushtetutës, dhe në aktin e shpalljes së pavarësisë” – tha Haradinaj.  ©LAPSI.al

4 Comments

 1. OK Z. HARADINAJ.
  KE 10 Miljon shqiptare ne mbrojtje te hartes se Kosovës si Eshtë ne harten e vendosur dhe qe s”lu veç me ushtri,
  Po Z, KM
  . CIZMja e ka vendos CIZMja e mbron!!! Per ta lujt, Ska Burre none, mo Andej po….
  .Shkëmbim, ndarje, demarkacion kufiri, korrigjim…? Janë. Kurverime. Qe jane destinu të mbeten mbeten ne histori.

 2. OK Z. HARADINAJ.
  KE 10 Miljon shqiptare ne mbrojtje te hartes se Kosovës si Eshtë ne harten e vendosur ne FLAMURIN nr2 te Kosovës. Dhe qe s”lu veç me ushtri,
  Po Z, KM
  . CIZMja e ka vendos CIZMja e mbron!!!
  Per ta lujt, Ska Burre none, mo Andej po….
  .Shkëmbim, ndarje, demarkacion kufiri, korrigjim…?
  Janë Kurverime qe jane destinu të mbeten ne histori.

 3. OK Z. HARADINAJ.
  KE 10 Miljon shqiptare ne mbrojtje te hartes se Kosovës si Eshtë ne harten e vendosur ne FLAMURIN nr2 te Kosovës. Dhe qe s”lu veç me ushtri,
  Po Z, KM
  . CIZMja e ka vendos CIZMja e mbron!!!
  Per ta lujt, Ska Burre none, mo Andej po….
  .Shkëmbim, ndarje, demarkacion kufiri, korrigjim…?
  Janë Kurverime qe jane destinu të mbeten ne histori.

 4. Bravo Z Haradinaj!
  Taksen mos ua hiq
  Mogerinit komunistes mos ja var
  me taksen e serbeve permireso sado p ak njerezit ne nevoje ne kosove.
  Te gjithe shqipetaret Jane me ty.
  Zoti i ndihmon udheheqesit e drejte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu