• |
ide | kryesore

Nikolla tregon bisedën me kryebashkiakun e Lezhës: Më tha ç’kërkon aq larg

Lajme, Të fundit

Ish-ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve Lindita Nikollam në një takim me banorët e Lezhës, zbuloi një bisedë telefonike që ka patur me kryetarin e kësaj bashkie gjatë sezonit të verës.

Nikolla tha se mori në telefon kryebashkiakun e Lezhës për t’i treguar rreth papastërtive në plazhin e ‘Ranës së Hedhun’, ndërsa përgjigjia e tij e kishte befasuar.


 “Më tha çfarë ke dashur aq larg o zonjë”, u shpreh Nikolla.

“I them kryetarit të Bashkisë se jam te ‘Rana e Hedhun’ dhe ka shumë papastërti. Prita të më thoshte po menjëherë, por më tha çfarë ke dashur aq larg o zonjë.

Vota këtu në Lezhë do jetë kuqezi se duam të tranformojmë edhe më shumë Lezhën, se duam edhe më shumë kulturën. Gjithë fjala për t’ju nisur drejt Ramës ishte unë e kam një plan. Lezhjanët janë të mençur e dinë ku është e vërteta ku është puna”, tha Nikolla.

5 Comments

  1. Madmazel rudinekecapi. Habitem pak, qe nuk pranove postin e krye bashkiakes ne Lezhe. Kaq shum te dhimset vila, apo do shkosh ne France?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu