• |
ide | kryesore

Rama ironizon me ultimatumin e Bashës: Nëse do pushtetin apliko te platforma ‘Shqipëria që duam’

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur me ironi liderit të PD, Lulzim Basha për ti dhënë zgjidhje politike situatës së krijuar në vend. Teksa ishte në Lezhë në takim me banorë, Rama u shpreh se “unë nuk ka kam dëgjuar asnjë shqiptar që thotë se nuk i takon ajo që kërkon, të gjithë thonë më takon. Ti shiko Lulin, nuk ka fituar asnjë palë zgjedhje dhe thotë dua pushtetin. Do pushtet pa fituar zgjedhje! Edhe ai të aplikojë tek platforma “Shqipëria që duam” që të marrë përgjigje për 10 ditë. Po halli nuk është i Lulit se ia e ka në terezi, po halli është i atyre që i rrinë nga mbrapa”.


Sakaq, lideri i PD, Lulzim Basha gjatë turit në Pogradec u shpreh se “deri në 15 shkurt Edi Rama ka kohë ti japë zgjidhje politike krizës. Më 16 shkurt koha për fjalë ka mbaruar do të dëgjohet vetëm zëri juaj. Do të veprojë vetëm vullneti juaj dhe vullneti i qytetarëve”.


13 Comments

 1. Si kryetar bashkie të ka akuzuar Spartak Ngjela që ja ke vjedhur votat.
  Është Lulzim Basha që nuk ja vodhe dot votat për kryetar bashkie e të vuri përfund.
  Në dy palë zgjedhjet vëndore e kombëtare, sëbashku me ato të Korçës e Dibrës bëjnë katër, sa ishe kryeministër, nuk i fitove ti zgjedhjet por i vodhe apo bleve votat me paratë e kanabisit e ndihmën e bandave kriminale.
  Ti meresh me Bashën se ka humbur zgjedhjet apo Berishën se nuk mer dot vizën për në SHBA, pikërisht në një kohë që media e Departamentit amerikan të shtet, Zëri i Amerikës të ka akuzuar, si vjedhës votash me Gjushin e në Dibër.
  Ti kujton se do të mbash vendin e kryeministrit dukë bërë gazetarin e fake news e humoristin e kooperativës bujqësore.

 2. aty e ke ter qenefin me kete me te fundit te lesh lleshit.me dy duat po u binte palles o qelbi edvin shko ndihmoje se vet e ke zgjedhur:

 3. Duket qarte qe eshte i terrorizuar. Zgurdullon syte, djersitet e tollovit fjalen, i merret fryma. Rama ka fobi ngavturmat. Me asnje nga protestat e opoziten, nuk ka qene ne zyre. Kete gje do bej dhe te shtune. O do fluturoj diku, ose ne ndonje qytet afer kifirit bashkebisedim me ca te lodhur, me te cilet ngerdheshet duke bere ironi.
  Nese lul basha ben si modern, terheq njerezit pa u dhene nje mesazh qe keshtu nuk shtyhet me, atehere nuk kemi pare gje akoma. Kjo proteste duhet te kthejet ne revolte, dhe duhet te jete e perditshme, aty para kryeministrise, mos e lene te hyje ne zyre. Ai e turperon ate zyre, eshte nje ordinere, hajdut me cizme, pervers , psikopat. Aty deri sa te zhduket ky , dhe soji i tij . Kjo qeveri kurvash dhe pederastesh, nuk mund te perfaqesoj asnje shqiptar, perkundrazi.

 4. M’o bej sikur merzitesh o xhan, se llullin e ke blere me parate qe i vjedh shqipetareve e me parate e droges se sames! Te ishte per ndonje tjeter kryetar opozite, ti mor doç do i kishe ngritur patkojte qe vitn e pare te vjedhjes e shkaterrimit, jo tani pas gjashte vjtesh! Deviza jote, o pleh eshte; “Lermeni ne pushtet se vjedh une edhe per ju, lulke e moniçke” Ti je aq i marre per pushtet sa pushteti do te haje koken o impostorimpotent!

 5. Shqiperine qe desh ky idioti, ashtu sic e mori me vjedhje e banda, se ketu nuk ka Shqiperi sic e duam, por do kete pas dt 16, shqiperi pa bandite si ti e qelbesirat qe ke sjelle ne pushtet qe fundi, dhe drejtesia do ta thone se kush ke qene ti o kriminel i deshtimit te demokracise e varferimit e mjerimit te popullit te shkrete. Para se te shporresh, ke nje mundesi qe te deftehesh ne ndonj kishe, qe se paku qeteso shpirtin, mbase edhe duke mashtruar si vije e ndergjegjes tende te moralit rrugaceror qe vetem ti e perfaqeson,

 6. Skifteret lepirsit e bythes salistet komentojne,lulu ka dy jave qe vjen verdalle si pordha neper breke nuk di cfare thote sa ngatarroje dhe naften energjine qe e bleu me 300lek liter energji dhe ne cdo qytet thote te njejtat fjali,kurse ky tjetri nuk I ka kthyer asnje pergjigje,sot fute nje batute duke I bere reklame portalit kryeministror dhe fitoje me shume elektoral duke shkuar me shpejt te votuesi,kaq e thjeshte eshte o lepires bythesh

 7. Kukumjacka, ja, doli, ky i rrjedhuri zorraxhi i sektit, qe kerko qe me cdo kusht te beje dicka per maskarenjte, ashtu sic eshte edhe vete. Olegen, nese nuk kupton, ose nuk ndigjon, per ato qe thote Basha i thote tamam or qyrrash i honeve kuqaleIDIOT, nafa, a eshte me cmim me te larte ne rajon e europe, energjia elektrike, a po vidhet nga shtetaret e tu, taksat e rritura, ti leme cmimet, se as e keni ne mendje te shihni nivelin e pages me cmimet, se e keni vetem tek xhvatja, e andaj ty o i pjerdhur, zagar i sektit te duket sikur po thote te njejten gje, se mbase te djeg, por qe te jeshe trap, e zorre e bythes e nji psikopati bandit, hajdut, narkoman, e me moral lakuriq, ju qofshi o bastarde kodoshesh qe kujtoni se vetem ju ini te afte te mbani pushtetin, por vetem me dhune e vjedhje, a per te tjerat, do i shihni pas dt 16, nese populli i pa kenaqur do e tregoi fuqine e vet.

 8. E paske bere masazhin me lepirje bythe o xixa,te lumte llapa se e paske kenaqur lulune ne elbasan,o rrot kari ky te shet 300 litrin e energjise per ty eshte Ok prandaj vazhdo lepirjen e bythes por jo vetem lulune,por kalo dhe nga saliu,sa per karburantin kur lulu ra nga pushteti me vote cmimi I naftes ishte 2050 Lek litri,kur e ke mendjen te lepirja e bythes te duket sapuni per djath,o xixa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu