• |
ide | kryesore

Berisha: Ju tregoj lidhjet e Ramës me Dajtin dhe e vërteta e kabllogramit të Wikileaks

Lajme, Të fundit

I pranishëm në “Byro Politike” me gazetaren Juli Xhokaxhi, ish kryeministri Sali Berisha komentoi edhe çështjen e Dritan Dajtit, i cili u dënua me 25 vite burg, duke shmangur burgimin e përjetshëm. Berisha u shpreh se ai mori dënimin e merituar kur ai ishte kryeministër, ndërsa akuzoi Ramën për lidhje me të.


“Sa i përket Dritan Dajtit ka marrë atë që meriton nga qeveria ime. Ai që ka shkruar raportet në Wikileaks nuk është më në administratën amerikane (nuk ia përmend emrin ambasadorit John Withers që kishte dërguar një kabllogram në DASH në 25 nëntor 2009 ku fliste për lidhje të Dajtit me nendrejtorin e policisë Agron Kuliçaj). Ka një vlerësim atje për çdo gjë. Administrata amerikane kanë një gjë shumë të mirë, ka komunikim të lirshëm. Dhe unë flisja për të sqaruar çdo gjë.


Drejtor ishte Ahmet Premçi. Ai ka drejtuar operacionin. Edi Rama ka qenë i lidhur. Ç’lidhje ka pasur para 2005-ës me Shullazin dhe Dajtin? Çfarë premtimi i ka dhënë Marko Dajtit kur e mori në koalicion përballë Berishës?

Ç’janë ata qytetarë që e vizitonin Dajtin në qeli si të ishte një “guru”. Berisha e dënoi përjetë Lulzim Berishën. Rama dhe Dako e liruan. Aldo Baren e arrestoi Berisha, ndërsa Rama i çoi ministrin në qeli. Edhe për Kostandin Xhuvanin tha: “Do vuajë vite të gjata në burg” dhe nuk u dënua me burgim të përjetshëm. Dini ndonjë rast tjetër të vriten 4 njerëz dhe të mos dënohen me burgim të përjetshëm, përveç Dajtit dhe Xhuvanit?”, – u shpreh Berisha.

7 Comments

  1. o berish keto kafsh,dele,lop,derra,gjela maje plehut jo nje doktorr por nje mi doktorr nuk i bejn njerz,55 vite berish betem bar,jongj e lesh negjmije ju ka dhen enveri,ramizi,lristaq rama,spiro koleka dhe ruqi.

  2. Sikur ka folur stalini xixa ziguri juri,te mendosh qe ky njeri vrases me pagese ka qene 13 vjet ne pushtet legal dhe 10vjet te tjera ne ilegalitet,sali lexo intervisten e babait te dajtit,ti burrec mbajte babain guzhunjer kur djalin e tij e quaje kriminel,vetem ti vrases nuk mund ta beje kete,por atij guzhunjer I ju thafshin duart qe nuk e helmove kete malarje,do kishim shpetuar dhe ne si popull

  3. O Berishe jeni te gjithe kriminele, ndryshimi i vetem është qe ti nga nje here te dhjet se qeshuri!
    Do te vije ora dhe ty o Berishovic!

  4. Qe te ndyej shkrimin tim, per ket te fundosurin e te rrjedhurin IPAEMER, ne cdo dite e quaj humbje kohe, e shterrim te argumentit, mbasi ky kaqol kuqalesh ne cdo koment na thote po te njejtet gjera te sajuara e shpifura, por qe ti themi si su bere nje here njeri i kohes e i drejte ,, more kerrme, o i djallezuar sic jini tere ju kodoshet kuqale horra politik qe ne cdo gje do shpifni e sajoni , sepse kete njihni per zanat, e qe per te pare sa me te vuajtur kete popull qe e keni mashtruar me mashtrimet e genjeshtrat tuaja. MBetet horra, e horra do vdisni, ju ore derra te kuq te plehrave te demokracise, vetem furia e popullit do jua nxije jeten, qe te na shkoni, pa kthyer koken pas, e ne tju themi,,, udhe e mbare”’ e thyefshi qafen.

  5. Mos e ndy shkrimin o -XIXA-por shkruaji motren dhe gruan ja shkerdhevte Saliu bashke me ne .Se kjo rrace keshtu e do ti shkerdhesh me soj e fis ta dine per nder se soj kurvash jane.

  6. Mungesa e argumentit ju ben te mendoni te jetoni te dashuroni te perqafoni te besoni te shijoni te palloheni te flisni te shani te urreni te vrisni te perdhunoni te digjni si kryekrimineli Serbo komunisti sali RAM berisha,te shtunen ne proteste Prasin e tritanit fute i ne bythe po thelle qe te fluturoni lart,keshtu do i beni qefin dhe kumbarit sali

  7. Ne cilin vend ndodhin kaq shume pislleqe. Po te kete nje te dyte nuk flas me. Pislliku i vjeter eshte vellai i te riut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu