• |
ide | kryesore

Episodi/ I hedhin shishe birre për ta goditur, Di Maria e shërben hakmerrjen duke ….e pirë

Sport

“Pata problem me teknikun, por falë Zotit erdha tek Paris Saint-Germain, ku munda të kthehem vetvetja”. Fjalët e thëna nga Angel Di Maria përpara ndeshjes së Champions League kundër Manchester United nuk i pëlqyen aspak tifozëve të Old Trafford, që i rezervuan argjentinasit një pritje të ndezur, duke e fërshëllyer në cdo top të prekur.

Në minutën e 53′ argjentinasi mori revanshin e tij personal: Kimpembe shënon, Di Maria harron të shkuarën dhe festoon duke sulmuar verbalisht tifozët e Red Devils, që hakmerren duke i hedhur një shishe birre. Lojtari nuk e humbet toruan: pi një gllënkë, përpara se të japë assist për golin e dytë të Mbappé.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu