• |
ide | kryesore

Video/ Tottenham prek sigurinë përballë Borussia Dortmund

Sport, Video

Në Wembley tashmë ka vetëm një skuadër padrone në fushë. Në tre minuta anglezët e Tottenham kanë shënuar dy gola që i kanë dhënë përmasa disfatës së Borussia Dortmund dhe e kanë shtyrë skuadrën e Pochettino një hap larg kualifikimit: në minutën e 83 Vertonghen ka shënuar golin e dytë.


Gjermanët janë demoralizuar nga ky gol dhe kanë pësuar edhe të tretin pas vetëm tre minutash. Këtë herë në gol ka shkuar Fernando Llorente, që siguron kështu një rezultat impresionues.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu