• |
ide | kryesore

Përplasja në parlament, fjalët që nuk u dëgjuan në mikrofon prej Spiropalit dhe Ramës

Lajme, Të fundit

Seanca e sotme në parlament është shoqëruar me tensione mes deputetit Edi Paloka dhe kryeministrit Rama e ministres së Marrëdhënieve me Parlamentin, Elisa Spiropalit. Pas momentit të spërkatjes me bojë të kryeministrit Rama, disa reagime kanë ardhur prej tij dhe Elisa Spiropalit, të cilat nuk janë dëgjuar në mikrofon.


Në kamera duket kryeministri teksa e quan Palokën “plehrë”, ndërsa Spiropali, e frikësuar prej asaj që ndodhi i drejtohet atij me fjalët “qelbësirë”, “s’ka turp”.


Një veprim tjetër që vihet re është refuzimi me përçmim dhe indiferencë që Rama i bën Spiropalit, teksa ajo përpiqet t’i ofrojë atij në shami për t’u fshirë.

Teksa kryeparlamentari Ruçi i ka kërkuar demokratit Paloka të linte sallën, ky i fundit ka kërkuar që të merren masa edhe ndaj kryeministrit Rama, për talljet e të sharat ndaj tij.9 Comments

  1. Ju gazeKaret e lapsit,per te qene te vertet duhet te publikoni sharjet e te dy paleve pa mikrofon se keshtu beheni te besushem,shkruani dhe fjalet e strazimirit,palokes,lulu,saliut,vokshi dhe opinioni lexon per te dy palet dhe pastaj shkojne dhe votojne

  2. Ku eshte pare qe nje kryeminister te ironizoje apo te perdori difektin e nenkryetarit te parlamentit ne ndonje vend te civilizuar.Besoj dhe ne afrike nuk gjen te tille. Jo boje po shurre duhet ti kishte hedh plehres, sepse shqiperia ka qene ne diktature per 50 vjet por kjo ska ndodh ndonjehere qofte dhe me “armiqte” e popullit. Sa per ate Nafije Spirokarin dihet qe do mbroj Skenderbeun e vet se e ka idhull, e mori me lecka e beri milionere

  3. Byroisti i partise skiftere e shpellare qe do shkoni te protestoni per varferine e popullit shikoni fotot e dy familjeve berisha e basha,zeni armina neper vendet ekzotike te botes,gruaja e luluse me femijet ne hollande jeton e lumtur,keta dy BB e PD jetojne mbi florij qe i kane vene me djersen e ballit,tani shkoni ne proteste por me vete Prasin

  4. kto jane skenare te parapregatitura nga palet ne bashkepunim. pasi kryejne vjedhje gjate gjith javes BASHKE vjen e enjtja qe perkthehet si spektakel per popullin per ti spostuar vemendjen. VEJ BAST QE BOJA ESHTE PERGATITUR NE STUDION E RAMES PASI I SHKON DHE ME KOSTUMIN

  5. Nje sigurimes na paska bere portretin e familjeve gjoja te pasura te opozites, e sidomos te Bashes. Por stonon me tregueshmerise se pasurise, e zmadhimeve tendencioze, e me hile te atyre qe ka shkruar, pa na i vertetuar. Se nese do i shohim me numura, e te ardhura mafioze , e tere suita e seres rilindase jane biznesmene, me gra e burra, qe kane, e po pushtoje ekonomine duke na vjedhur. Andaj hipokrit, por dhe frikacak ti, Ipaemer, si gjithemone je fytyra e vertete e mafies shteterore me kryetarin bandit Rama.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *