• |
ide | kryesore

FOTO/ Quhet SF90 dhe konsiderohet pretendente në F1: prezantohet Ferrari i Vettel e Leclerc

Sport

Me prezantimin e njëvendëshes së re, SF90, ka nisur zyrtarisht sezoni 2019 i Ferrarit. Një prezantim në stilin që i takon një brand-i madhështor, me makinën që është ngjyrosur në të kuqe pak më të errët, në krahasim me të shkuarën. Zhduket kështu e bardha për ti lënë vendin të zezës, me sponsor Mission Winnow. Asnjë ndryshim teknik, por vetëm evolucion i SF71H.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu