• |
ide | kryesore

Rama i përgjigjet opozitës për takimin me qytetarët e Vlorës: Nuk është miting o mavri me bojë

Lajme, Të fundit

Pas deklaratave që erdhën nga ana e opozitës në lidhje me në antimiting të organizuar në Vlorë nga kryeministri Edi Rama, vjen dhe kundërpërgjigja e këtij të fundit. Sipas Ramës nesër do të ketë një takim dhe dialog mes tij e qytetarëve, jo miting.

Me ironi kryeministri është përgjigjur:


“Na qenkan shqetësuar andej nga Mavroboja për takimin e Vlorës nesër. Presion i madh për t’i sjellë njerëzit në miting thonë. S’është miting o mavri me bojë po dialogu qytetar #BashkiaQëDuam prandaj mos na bëni reklamë aman të keqen, se i thonë Vlorë dhe s’kemi ku ulim njerëzit”.

28 Comments

 1. Me mire te rrish ne zyre e te pranosh dialog per zgjidhje. Keshtu do te te ruhen disa merita. Gjykoje me gjakftohtesi dhe me zgjuarsi rrugezgjidhjen …Ne politike nuk ka turp . Nuk je as i pari as i fundit.

 2. Pse po’ iken ne Vlore z. Km? Qendro ne Tirane dhe beje takimin ne Tirane. Apo nuk te pelqen Tirana? Pse po bllokon rruget è hyrjes ne Tirane, apo ke frike nga reklamatt qe po’ tee behen?

 3. Dialogun, ore mashtrues i mashtrimeve, behet ne TIRANE, aty ta thote populli edhe problemet qe ka Vlora, por ti si skuth, e bir kurvigjen te tilla aresyetime nga fjalori qe te justifikosh friken, e te mbulosh zullumin qe ke stisur e bere ne kete vend, Qenke ashtu sic te kane psikologjisur shume politikane, e analiste ti,,,,qenke , e paske qene fatkeqesia e ketij vendi, dhe e kombit biles. Je gdhendur ne dru qe s;gdhendet me, andaj , me qe ti si megalloman, e skicofren pa kufi, nuk kupton se cke bere me kete popull, ngelet qe Tirana, e ata qe do protestojne aty, do ta tregojne vendin ashtu sic e meriton nje diktator i koheve moderne.

 4. rama e ka fjalen qe tubimi i neserm esht PETING KU RAMA DO I MESHOJ PALLES SE BAJRAKURTIT;PASTAJ ME SOKOL BALLEN DO TE TUNDIN PALLEN E FRROKUT;ROSHIT DHE TER SPERMEN E DERDHUR NE JASTEK DRISELDE DO E POJ KOKTEJ ME KOKAIN E SHURR NEGJMIJE ME RILINDASIT BALLA E ERIONKA VELINA:

  1. Ça ere ka gjaku o lap , se nuk ka lab të vërtetë që nuk e di se kjo fjalë shkruhet Labëri, lab dhe jo si e deformoni ju lap-erët rilindas.

 5. po shoqaten per mbrojtjen e busteve dhe perkujtimoreve te enverit e ke ftuar ne vlore o pall [email protected]?
  vetem hysni milloshi bente anti-mitingje…turp, turp turp i madh per vloren, se ky palla gjate nuk e ka konceptin e turpit…une jam nipce vlore, ku iken burrat leber? si ka mundesi qe me taksat tuaja dhe tona ky organizon antimiting ne shesh? a jua permireson jeten kjo gje?? ahere pse i veni nga pas a tqifja?!!!
  opozita po te jete e zgjuar, e zhvendos protesten ne vlore, sepse kjo proteste drejtuar kryeministrit dhe qeverise eshte, jo godines bosh ne tirane…
  kudo qe ky robi te jete ate dite, pikerisht aty te shkohet, po qe se keni ca tru ne koke

 6. antiminge ne vlore me punojne te istittucone dhe bashkive dhe 100 e per person …mos u merzit ske pare gje akoma ore mavri mavro je ke qene dhe do mbetesh mavri ore mavri….

 7. Vazhdo axhenden ti o PASHA “GJU ME GJU ME POPULLIN” Le te lehin qent nga mbrapa ti ec me Mercedes para.
  Ke Timonin dhe Tepsin,mbaro ligjeratat ne Vlore dhe hudhi ne KAZAN.

 8. O derman, nuk te kemi zgjedhur kryetar nashkie ne vlore , por kryeminister. Se kur eshte kohe e mire ngele ne vlore, kur ka bore hodhesh andej nga Korca.
  Ore te ka pa zoti. Kryeminister turist.
  Shko ore dili per zot vendit, perballu me hallet e njerezve. Nese e braktis vendin e punes, shko bej mdonje pune tjeter.
  Burracak frikacak dhjakonar i mbaruar.
  Ti ske as turp, as skiqesh, as zverdhesh.
  Zhduket burri pa pike turpi.
  Langaraq

 9. Shko ne vlore., dhe pergatitu te rrish gjate atje. Ti ske me vend ne kryeministri. Delegoja kompetencat braces, merr nje grep e gjuaj peshk.

 10. Kam nje propozim per ty Z Kryeminister. Mblidh ca fshatare atje, ca te lodhur dhe fillo trashe zerin. Bej ndonje shkarkim drejtori live, sic di ti, bej ndonje batute dhe vazhdo mendo se kjo eshte nje menyre qeverisjeje.

 11. Ci duhet dialogu Vlores me kete mor aman? Se po na e ben Vloren si New York-u. Po Vlora ka normen e papunesise me te madhe ne vend. Paga mesatare nuk kalon 24.000. I vetmi biznes qe funksionon eshte qe ai qe ka shkaktuar me qindra te “humbur”. Vlonjatet duhet te ishin kryeradhe para kryeministrise neser.
  Antimitingje ne 2019!! Sa i vjeter je bere o njeri! Edhe Saliut i merr te keqen ti.

 12. Nje zhgaravites, kuqal bastard, ka dale me linkXON ZYBERI,,, po perse fyen nje emer artisti me nje imoral politik si ai qe e dashke shume, por dhe nga permbajtja jote injorante, me ere droge. Keshtu te ka qitur yte ate kuqal, e keshtu ke mbetur ti or faqe ziu rilindas, qe qenke skorie e tepsise dhe e kazanit,

 13. O Stalin, o loqja e vellait, pse e ndrron llagapin si kurvat? Nashi e mora vesh qe je Shqiptar dobic laluci qe njeh edhe eren e gjakut qe per ju masi dhiteni ne breke kujtoni se jeni plagosur te lerofshin lapet tere llagapin.

 14. O Autik i Ridhjerjes ti nuk je Lab gjysme opinge-po je homoseksuali i Ridhjerjes qe perdor -Ipa eemer-qe ndodhet ne ndonje skute nga Sharra apo Tufina,ti je i vdekur o rop qire dhe nuk e merr vesh,mundohesh te behesh Lab me zor ,Dukesh nga te shkruarit o moter qire ,ti nuk e di ku bie ura e MIfolit o grua qire jo me Vloren

 15. Skiftere e shpellare e paskan filluar protesten qe sot me komente te tipit neper qoshet e pallatit,tani jeni gati Praset futini thelle ne bythe qe neser te fluturoni si ka qef saliu dhe mona,por ju zhgarravina beni trimin ne portale se bythet I keni lene te shqupi per shpellaret qe do vijne neser me autobuzet e paguar nga Zeni dhe mona

 16. Dhe ne Vlore Edo , nxirr sozine tende. Ti vete, ik andej nga stambolli, pije nje kafe me vellain erdogan. Je dhe me i sigurte atje. Neser opozita kerkon koken tende. Ik, shpeto se ne do bejme si do bejme. Te te kemi mire ty, qe kur te qetesohet te vish shendosh e mire, e te na qeverisesh. Se nuk ka tjeter kush e ben kete pune. He vella

 17. Kuckat e skifteret e pd ne gare kush komenton me shume mer nje pras nga saliu si shperblim per punen,se saliu prasin e ka qef prandaj ja u jep skellverve kucka te pd

 18. Edhe bllokimin e autostradës Tiranë-Durrës “për punime”, edhe takimet e Edverit “me njerëzit në hall”, filluan sapo “rilindja” mori vesh që para një muaji për organizimin e protestës së madhe të 16 shkurtit.
  . Nuk mund ta bënte Rama ate takimin “për bashkimë që duam” në Vlorë, para protestës, qoftë për të mos u treguar burracak e qoftë edhe që të bënte propogandë kundër protestes ?

  Nuk është hera e parë që Rama fshihet sa herë bën protesta opozita.
  Mos ki frikë he burrë se opozita më shumë se bëri Paloka nuk ka për tu marë me fytyrën tënde.
  Do zoti e monituruesit ndërkombëtare do ta kenë forcën e ta heqin nga kthetrat e Ramës drejtësinë e atëhere do të kesh të bësh me te e jo me qytetarët apo opozitën, si një qytetar i thjeshtë e jo si kryeministër.

 19. O XON TRAPI,,, Ne qoftese ty si drogaxhi njerezit te duken te lodhur, ose une se paku, po ta theme se me shendetin fizik e ate mendor ty te kam nj fenucke, sa qe mos te ndihesh, e sa per ato qe ti mendo, ne me ato fshijme bythen te mendjes sate. Mudohu te jesh me faktik, e porpocion normal me mendimet, e mos inkurajo varferine qe ty te pelqen qe na ka sjelle ky psikopati qe e dashke me eren e droges. Gjej ndonje rreze e futi ndonji narko, nga ato qe ti jep falas padroni, ate bej ti, e mos te haje goja miza, se leshon arome qelbaniku.

 20. “”
  O MAVRI ME BOJË”
  Ec e mere vesh se kujt ja adreson Rama këtë epitet se në historinë e Europës, është ai i pari bojaxhi kryeministër që ja leu opozita gojën me bojë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu