• |
ide | kryesore

VIDEO e rrallë/ Protesta e opozitës e parë nga një kënd tjetër

Lajme, Të fundit

Kanë qenë të shumta fotot dhe videot e publikuara të shtunën nga protesta e opozitës në qendër të Tiranës. Më të shpërndara kanë qenë momentet e përplasjes së protestuesve me policinë.


Lapsi.al sjell më poshtë një video të veçantë të xhiruar me dron gjatë momentit kur policia ka hedhur gaz lotsjellës dhe turma është larguar. Për më shumë shihni pamjet. ©LAPSI.al


 

19 Comments

 1. Ky lloj rrogaçkryeminister edhe gaz Sarine perdor per te mbajtur pushtetin !?E kuptove sot opoziten Bushat,apo jo ?Edvin Rama eshte i rrezikshem,frikacaku te ben gjemen,bandat e trafikut i ka marre nen urdher,ne polici ?!Ky shtet kriminal duhet rrezuar me çdo kusht,me çdo mjet! Çdo veprim ndaj ketij krimineli dhe bandes se tij kriminale ne polici,garde eshte i justifikuar,çdo veprim !!!

   1. A pe në këtë protestë ndonjë qytetar që të godiste me pllaka betoni e hunj në kokë policët si në 21 janar ?
    Djallëzisht me metoda sigurimse policia ju hapi rrugë nja 20-30 protestuesve që të ngjisnin shkallët e kryeministrisë e që t’ju hidhte gaz helmues e ti irritonte që të përgjigjeshin me dhunë, për ti identifikuar e arrestuar siç bënë.
    Asnjë prej tyre nuk kishte në duar gurrë apo hunj për të dhunuar policët.
    A mund të quhet “dhunë” heqja e asaj rrjete plastike për të zbuluar ate skelë të shëmtuar hekuri që kishte vënë “artisti” psikopat për të mbrojtur kazinonë kryeministri ?
    Duke shfrytëzuar pamjet e marë me dron për efektet e gazit lotsjellës, që në të njejtën kohë është edhe një gaz mbytës, disa zhaba këtu medemek kujtojnë se po tallen me “skifterët”.
    E pra janë ato “skifterë” e jo ju zhabat e 21 janarit që bëni kuak-kuak këtu që ndonëse u asfiksuan nga gazi, u rikthyen disa herë për të vazhduar protestën.

    1. Poti mor lummiku pe ndonje polic me skafane duke godityr protestuesit si shtaze si ata te 21 janarit?!do sdo ti Berisha dhe Basha i kane duart me gjak dhe nuk i lajne dot kurre….

 2. Asi qe prasin e paske akoma ne byth prandaj flet percart,keta ishin skifteret e lacit dhe te Mziut,shikoji si largohen nga tymi,me shpejte keta se tymi,perendimi e pershendeti protesten qe nuk e kishte pare bota mbare,shkoni bejini shurren ne koke te saliut e luluse,sali nuk ta zgjidhin hallin keta skiftere,thirr ca serbo kosovare heren tjeter si ne 1998

 3. NUk diskutohet se cfare eshte Rama, problemi eshte se edhe “aspirantet” per pushtet jane njelloj. Mjaft kemi zgjedhur gjithe keta vjet njehere mutin a njehere kaken.

 4. Me gjithe kete lum njerezish, dhe tu kerkosh te shperndahen, pa marre asgje me fal, vetem Basha mund ta beje.
  Protesta djeshme kishte nevoje per menaxhim, qendrueshmeri. Por shperndarja e papritur dhe e pakuptimte ne ate moment, tregon shperdorim te gjithe atij zemerimi.

 5. Ky reagim, kjo mase njerezish, vulos dhe nje here, ate qe cdo shqiptar e prek dhe sheh per dite ne tavolinen e tij, mjeri varferi skamje. Te gjitha keto vijne sepse , ky palaco kryeminister, ky dhjaks dhe i papergjegjshem kryeminister, eshte nje hajdut qe korrupsionin e ka ngritur ne sistem.
  Ne sektoret me kyc te ekonomise ka vendosur zuzar, batakcinj drejtore e drejtoresha te cilet ne emer te “luftes kunder korrupsionit”, e kane shtuar vjedhje dhe perqendruar ate ne pak duar.
  Te gjitha te ashtuquajtura reforma, kane qene thjesht per te justifikuar vjedhjen.
  Jane nje grusht njerezish, te cilet nese kjo proteste do menaxhohej me mire, sot do i shihje te gjithe ne Rinas. Dje lane te gjithe Tiranen, u fshehen si minj, pjesa me e madhe e qeverise, humbi cdo kontakt. Dje ky vend nuk eshte qeverisur.

 6. Nje masivitet i frikshem. Pakenaqesia ka arritur kulmin. Nese njerezit nuk kane buke te hane, do mendojne te hajne qeverine.

  1. opozita duhet te organizoj protesta te perditshme madje agresive,duke bllokuar rruget atministrata te mos lejohet te hyj neper zyra ,tu behet thirrje te gjith nxenesve te shkollave e studenteve te bojkotojn mesimi e te dalin ne rrug sepse kemi te bejm me nje rregjim kriminal

 7. Ne proteste numri i protestuesve ishte 12 000 – 13 000, por ky numer ra ndjeshem kur protesta u shnderrua si ne 97 -en, pra disa te paguar nga berisha dhe mona
  Fotomontazhi sikur ishin njerez te pafund, nuk ndikon aspak te mendjet e njerezve

 8. Byroiste te pd dhe skifteret me emra te rinj po mundohen te na mbushin mendjen se protesta ishte masive,thua se vetem keta skiftere e pane kurse ne te tjeret po flinim,as Antaret e pd nuk ishin,ishte florenci kulici luzha lubonja dhe dy grupet e shoqerimit te saliut dhe lulu dhe mona me trimat qe likja ja kishte dhene borxh,kete proteste masive e pershendeti dhe amerika dhe Europa nje zeri,meriten e ka saliu qe para dy ditesh na tha qe une jam larguar nga politika,prandaj nuk dua vize amerikane,te ejten ne proteste o skellever mavi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.