• |
ide | kryesore

Video/ Cristiano Ronaldo barazon rekordin e Platini: çfarë mirëkuptimi me Dybala: Atletico e paralajmëruar

F1, Sport, Video

Në mbrëmjen e kthimit tek goli i Paolo Dybala, skena në kampin e Juventus është edhe një herë e gjitha për Cristiano Ronaldo. Për fenomenin portugez numrat flasin qartë edhe në transfertën e Frosinone, duke shfaqur një feeling special me La Joya, ka mundur të përmirësojë një bilanc mbushur me rekorde. Goli i 3-0 kundër ciociarëve, pak minuta para se të dilte nga fusha, ishte i 19 pas 24 javë kampionat, pikërisht si Platini në 1985. Një arritje që vetëm Charles, 21 gola në 24 ndeshje po në 1985, nuk e bën unike në debutimin e portugezit në Serie A.


Jo keq duke qenë se për herë të dytë në karrierë Cristiano Ronaldo ka shënuar e ka dhënë asist në tra ndeshje radhazi, në të pesë kampionatet më të rëndësishme europiane, gjë që e arriti për herë të parë me Real Madrid në nëntor 2014. Një sinjal i fortë në momentin më të rëndësishëm të sezonit: Ronaldo ka marrë pjesë aktive në më shumë se gjysmën e golave bardhezi në kampionat (27 në 52, 19 gola e tetë asist).


CR7 është gati për sfidën e Champions League dhe ka treguar se di si ta shkatërrojë fortesën e Simeones: në karrierë ka shënuar 22 gola në 29 ndeshje kundër Atletico, vetëm kundër Sevilla e Getafe ka shënuar më shumë. E kësaj i shtohet edhe një mirëkuptim i frikshëm me Dybala brenda dhe jashtë fushës. Mjafton të kuptosh se shënon Dybala e feston si Ronaldo. Shënon CR7 e feston me “Mask” si Joya bardhezi. Tek Juventus i gëzohen momentit magjik të dyshes së sulmit. Një spektakël brenda spektaklit, që është pikërisht cfarë duhet përpara përplasjes së Champions.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *