• |
ide | kryesore

Protesta e opozitës/ Arrestohet një 80-vjeçar

Lajme, Të fundit

Ditën e sotme policia ka nisur të ndalojë dhe arrestojë qytetarë pjesëmarrës në protestën e djeshme të opozitës.

Sot është arrestuar madje një 80-vjeçar nga fshati Fishtë i Lezhës. Policia ka shoqëruar në komisariatin e Tiranës Ndue Fugën, 80-vjeçari i cili u ngjit ditën e djeshme në tendën e kryeministrisë, ku madje hodhi dhe valle.

Fuga është marrë pak minuta më parë në banesën e tij ne Fishtë dhe është nisur drejt Drejtorisë së Policisë Tiranë. Ai është mbajtur disa minuta dhe është lënë i lirë. Policia ka vendosur që ta hetojë në gjendje të lirë duke patur parasysh moshën dhe gjendjen e tij shëndetësore.

Deri më tani policia ka arrestuar 15 persona për shkelje ligjore gjatë protestës së djeshme të opozitës.

8 Comments

  1. Ky paska pas arsye shendetesore qe e liruan,por ne proteste mori pjese per 100 000 Lek qe I dhane te shqupi florenc hoxha shperndante parate per shpellaret

  2. Po stalini xixa ziguri juri byroisti u liruan nga prasi qe saliu ja u futi thelle ne bythe,po nuk e keni hequr mbajeni prasin deri te ejten se lulu dhe shpellaret e astirit do fitojne

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu