• |
ide | kryesore

20 mijë $ për një leje ndërtimi? Kokëdhima tregon sherrin me Ramën

Lajme, Të fundit

Gjatë intervistës në emisionin “A Show” të gazetarit Adi Krasta, Koço Kokëdhima ka folur për marrëdhëniet e tij me kryeministrin Edi Rama. Kokëdhima tregoi edhe një episod, të cilin tha se e kishte dëgjuar nga Preç Zogaj.

“Një gazetar i shquar i Shqipërisë, Preç Zogaj kohë më parë më tha që i kishte thënë një biznesmen, një burrë i nderuar, një ndërtues se i kishin kërkuar 20 mijë dollarë për një leje ndërtimi diku në Kombinat. Si ka mundësi i thashë? Shkova dhe e bëra problem tek Rama dhe Gonxhe. Si ka mundësi i thashë që ndodhi kjo? Ai Blendi Gonxhe nuk e pranoi ketë fakt. S’kam pas ndonjë informacion tjetër sensitiv që mund ta ndaj me ju”, – tregoi Kokëdhima.

6 Comments

  1. Edhe ti vete mo KOCO, kur e kishje mire me padronin, ke bere pallate, e shtruar rruge, po edhe ke privatizuar objekte shteterore po thuaj falas, por qe na u bere pashai i jugut kur na u bere deputet nga ky qe ti sot, me te drejte e shan apo e kritikon, por gjynahet nuk lahen kaqe shpejt per bemat e kurthet e tua gjate demokracise.Opozitarizmi eshte i mire, por kur behet me sinqeritet, e jo per interesa te ngushta, vetem kur te preken interesat. Megjithate mire qe u shkepute nga grupi i horrave rilindas, e me shprese se do ndihmosh me shume demokracine ne vend, pa qellime riorganizimi i kopukeve rilindas a kuqale, se bashku me opozitaret e grupit te djathte qe po luftojne dhemb, per dhemb me pushtuesin e demokracise, sekti qelbesirave me kete KM banditmafioz, prepotent.

  2. Po cfare te thote Koco qe ka vjedhur bashke me Ramen. Kush i harron qe te gjitha rruget dhe punet publike ne Tirane i bente 2K e Kocos dhe asnje firme tjeter nuk arrinte te punonte.

  3. PD dhe saliu idhane ketij MUT burri objekte qe i privatizoi ky duke paguar ne dore ke njerzit e saliut i harron xixa kur shekulli i kocos ndihmoi saliun ne luften me nanon,saliu bente sikur shante kocon dhe grinte para,sot saliu dhe me pas lulu u bene bashke kunder rames,komunistet u bashkuan perseri kunder perendimit,fajin e ka shba dhe be keshtu thote saliu me gojen lepirsave qe ne PD nuk mungojne,xixa ne proteste te ejten prasin me vete fute thelle qe te jeshe gati per perballjen e madhe

  4. Kocua po na zbulon se paska bere sherr me Ramen sepse i paska kerkuar $20 mije dollare per leje pallati. U poll mali e polli nje mi i thone kesaj. Po a ka Shqiptar qe nuk e di se Rama merte 20% (edhe te tjeret per leje pallati)? Po Kocua me 2K-t qe merrte cfare tenderi donte kur qe Rama K. Bashkie? Cfare plehre qe eshte. Jo se eshte vetem ky por behet bajat fare kur na tregon “sekrete” te tilla. Nga i beri Rama 200, milione dollare? Po PS si e bleu nga Nano, me cfare lekesh? Apo me kursimet e mamit si ai i peshtiri Veliaj? Keta ndyresira dihet se cduan, te gjithe po ska dale akoma dikush tua jape.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu