• |
ide | kryesore

Qesharake/ Ja si po i kundërpërgjigjet Rama djegies së mandateve te opozitës

Arkiva, Të fundit

Në të njëjtën kohë që grupi parlamentar i PD po shprehej unanimisht për djegien e mandateve, largimin nga parlamenti dhe mosnjohjen e tij, në kampin tjetër, në mbledhjen e deputetëve socialistë me kryeministrin, i lihej një vend i konsiderueshëm Ulsi Manjës dhe Etilda Gjonit për të ashpërsuar masat e rregullores së kuvendit, kundër veprimeve “vandale” të opozitës dhe fjalorit “rrugaçëror” të saj.

Me sa duket, të ndikuar nga shprehja e Ramës se “Lulzim Basha po luan bllofin”, socialistët vazhduan punën e tyre për të tkurrur pushtetin e PD- LSI brenda parlamentit.

Deri më tani, si Rama edhe Taulant Balla, e kanë marrë me të qeshur ultimatumin e PD, por nëse ai ndodh realisht, në ditët e ardhshme paketa e Ulsiut dhe Etildës do të shënojë masa të reja shtrënguese ose për karriket e mbetura bosh ose për lolot me të cilët Rilindja do të mbushi sallën.

Debati i sotëm i socialistëve u zhvillua në të njëjtën seli ku tre dekada më parë Byroja Politike diskutonte për mbrojtjen e figurës së Enver Hoxhës, në të njëjtën kohë kur statuja e tij ishte rrëzuar.

©Lapsi.al  

10 Comments

  1. PO KY KARI QE KA FPLUR KA 10 VJET NE PARLAMENT I NGEHET SI NGREHET I HAATI P… GRUAS PO FJALORI I TI SI NJE RRUGAC I PA FAMILJE FE IDE E ATEDHE TANI PROVOKON PRAP TE BEJ THIRRJE BERISHA E TA SHOHESH TI MOR LEGEN SDO GJESH VRIM TE FUTESH

  2. hajde artikull hajde…

    Bushati & Shkurdhaku.. aq shume e urreni Ramen sa keni vite qe shkruani gomarlliqe. Tamam si kurvat kur nuk ju jep leket pasi i ke qire.

  3. Me zgjyra se jane keta Y te, e skoriet e tepsise ne kete vend nuk mund te kete, por keshtu jane bijte e trashegimtaret qe kane petkun e rilindjes. A ka me tinezare, hipokrite, e vagabonde politike se kjo sere sekti te poshter ?? Ju ka infektuar ore gomere kuqale, shihni se semundja e tije eshte e pa sherueshme dhe rrezikun e keni edhe ju debilet e mbajtjes se isos se kesa flame qe ka futur ky i lefitur e i rrjedhur. Ejani ne vehte, e shihni demokracine e demoralizuar e keputur ngsa te gjitha anet, e ju , fluturoni me hunj ne B ,,,e se po na arrini europen, por eorpen per droge e maskaralleqe, ashtu sic din ti beje vetem ky bagabond moral si idioti psikopati juaj i sektit qelbesirave …

  4. Me zgjyra se jane keta Y te, e skoriet e tepsise ne kete vend nuk mund te kete, por keshtu jane bijte e trashegimtaret qe kane petkun e rilindjes. A ka me tinezare, hipokrite, e vagabonde politike se kjo sere sekti te poshter ?? Ju ka infektuar ore gomere kuqale, shihni se semundja e tije eshte e pa sherueshme dhe rrezikun e keni edhe ju debilet e mbajtjes se isos se kesa flame qe ka futur ky i lefitur e i rrjedhur. Ejani ne vehte, e shihni demokracine e demoralizuar e keputur ngsa te gjitha anet, e ju , fluturoni me hunj ne B ,,,e se po na arrini europen, por eorpen per droge e maskaralleqe, ashtu sic din ti beje vetem ky bagabond moral si idioti psikopati juaj i sektit qelbesirave …

  5. Nuk di ku shikohet qetesia e ZRama ne kete moment. Ai e ka humbir toruan fare. Sillet si p… neper breke. Nuk di ku eshte. Ky vend nuk po qeveriset. Risku i drejtoreve ne administrate, qe te lene ne hije po vjedhin kafsherisht. Shteti nuk funksionon ne asnje qelize te tij. Fshihet kryeministri, fshihen ministrat, secili ne koke te vet. Shfaqen kur gjithcka ka perfunduar, bejne te fortin, mburren me sjelljen e policise, cfare thote njeri nuk thote tjetri, nje kaos i vertete.

  6. kjo fjalia e fundit e artikullit, qija ropt. po mir po parlamenti e presidenza e kryeminsitria nuk jan aty ku ka qen enveri me shoqni e me sali?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu