• |
ide | kryesore

U akuzua se ka shfrytëzuar 550 milionë lekë fonde publike, reagon Spiropali: Shihemi në gjyq

Lajme, Të fundit

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike se ka përfituar përmes një skeme korrupsioni nga fondet publike 550 milionë lekë.


Elisa Spiropali është shprehur se vëllai i saj nuk ka marrë asnjë kontratë apo fond publik. Më tej ajo ka shtuar se do ta çojë çështjen në gjykatë dhe se paratë do të shkojnë për të ndihmuar kopshtin e Kolonjës.


Lexo më tej:

350 mijë dollarë – Bashkëshorti i Spiropalit ia dha tenderat vëllait të Elisës

Reagimi i Spiropalit:

E porosit Saliu, pastaj e nxjerr një frëngji e paguar nga fondet e zeza te Shqupit, pastaj del në këndin e shpifjeve dixhitale të Saliut, pastaj e këndon recituesja e Shqupit dhe ja u krye hedhja e bojës mbi tjetrin! Sot ishte radha ime dhe këtë radhë u bë im vëlla mish për top i kësaj opozite mavri me boje. Vëllai im nuk ka përfituar kurrë dhe asnjëherë asnjë kontratë apo fond publik, as kur isha beqare, as kur u martova, as kur isha aktiviste, as kur isha drejtore, e as tani si ministre. Po fjalët me këta gojështhurur janë të tepërta. Padia është e vetmja rrugë me këta bartës e përçues të horrllëkut politik. Në gjykatë le të provojnë çfarë akuzojnë ose përndryshe paratë për dëmin do të shkojnë për të ndihmuar kopshtin e Kolonjës.

 


25 Comments

 1. Gjera qe ndodhin mo lapsi. Jane bere dhe filma per kete pune. Neser protagonistet te ERTV per detajet e vjedhjes.

 2. Elisa.Ti je shume e pakuruptuar..E fiton edhe gjygjin..Por ti si mendon per veten tende..Qelabar apo qelbesir!!!!!

 3. Eshte shume e lehte per te provuar te kunderten moj Spiropi.i. Letrat e tenderave jane ,datat kur jane fituar,pronaret e firmave gjithashtu,shume e lehte per te provuar te kunderten

  1. Po atehere le te perballen ne gjyq… te shohim kush genjen !!! .. Ne kete situate te nxehte cdo lajm per korrupsjon (pak rendesi ka nese eshte genjeshter) ka nje efekt te jashtzakonshem ne publik.
   Kur qenka kaq e lehte sa thua ti la tja marri ca pare PDja kesaj Spiropalit. Por duke pare se sa genjeshtra kane dale keto muajt e fundit nuk do te me cudisi fakti qe te gjitha ato qe ti permende si firma, kontrata, emra etj etj te jene te sajuara.
   Kjo nuk eshte aq budallaqe sa te dali sot dhe te sfidoje PDn.

 4. Bravo Elisa, keshtu te do Partia. Po ne shqiptaret jemi popull mosmirenjohes se asnje vend ne bote nuk ka arritur suksese kaq te medha sa ne. Me thoni ne cilin vend te botes nje km rruge fushore kushton 20 milion euro pa TVSH? Keshtu i rritet vlera prones se shqiptareve

  1. o hasan , keric e bir gomarit. nuk ja vlen te te sqaroj ty se NUK ESHTE RRUGE FUSHORE por nje veper ndertimore qe quhet RRETHQARKULLIM me 4 dalje.
   Por ty kaq ta pret , dhe shkruan gomarlliqe sic ta kane mesuar ta thuash.

   trushplare.

   1. ????? trego qfare pate ta futen ne grup roshi,doshi,ndoka e prenga si rames e spiropalit apo ishe tek gjelili brekshqyeri apo mos ishe tek rrahman rrahja.dihet ???? rama si ti i qenefit skrraj.

   2. dhe ti thua qe sic beri sheshin e tiranes(ai qelbesira e shemtuar) per 20 milione Eur dhe riberi per here te dyte me skulpture veliaj sheshin e zogut te zi, edhe 2 km rruge do bejne 40 milione Eur, me parate qe do shkojne ne prajse fiskale…oooo budallaaaa militant..mbylle qelbesiren goje…

 5. E Pabesueshme.

  Gjykata hapet ne oren 9:00

  Po dil eshe nje xhiro edhe nga Prokuroria, se mos u ka dale gjumi atyre.

  Je e demaskuar. Qelbesire fare. Njerezit kane nje jete qe punojne, dhe nuk kane arritur sukseset e ketij cifti rilindas.

 6. Pickellonja e vogel qenka merzitur. Duro moj gogle se shume shpejt do vesh byzylyke te rinj, dhe sa per demin do filloje te llogaritet nga crouwn agent’s qe i ke bere shtetit por edhe biznesit…. pastaj shihemi ke cepi….. . Problemi i vetem me ty ne qelite e 325 do te jete “bishti i fsheses qe do te te hy…. e do te te dale ke goja…”. Ah se desh harrova.. nej fjale per burin dhe per vellain ke per te shtuar ??? … se jane shenuar edhe keto

 7. Ο???? Ke te drejte vella ju nuk jeni si sala që hapi tunelin me 17miljon ero km ju jeni me vizjonar por cfar faji keni ju kur sju kupton njeri se nje rruge i duhet ndricim i duhet boje me ngjyra palma por kush te kupton mjafte u lodhe vella se e kuptum

 8. Ai me ???? eshte i njeti autik qe del me emra te ndryshem dhe disahere i paemer. Kjo arrixhie kujton se ngaqe gjykatat jane nen kontrollin e qeverise do fitoje gjyqin.

 9. Neveria per Elisen eshte neveria per Rilindjen, neveria per Ramen, neveria per Veliajn, per Ballen e me rradhe.
  Po ti besh re, jane nje pamje. Te korruptuar deri ne palce, dhe nga ana tjeter demagogji e propogande pa fund. Peshtirosje e neveri pa fund. Njerez bosh, pa dinjitet, pa personalitet, te paafte, thjesht nje bande me parimin grabit, vidh bej show.

 10. Ti mire ben qe ben re Rilindjen po bej re edhe Republiken e Re te Vicidolit qe pa asnje aktivitet dhe korrupsion bejne pushime ne rizortet me te shtrnjta te botes 6 here ne vit dhe kane llogarira te majme bankare, apo kerkojne 3.000.000$ per fimen e babit, o u befsh mut e te hengshin qente, i neverituri i te neveriturve.

 11. Tipike si Taulant Palla shihemi ne gjykate .Dhe sa me besim e thote se leket do ja coj nje kopshti ne Kolonje.Se keta u keputen ne bythet se investuari si qeveri per kopshte dhe per cerdhe.Dhe ka besim te plote dh si te mos kete kur gjykatesit jane -vetingashet-e partiseose ata qe i frikesohen -vetingashiceve -te pusht-etit.

 12. Aman a do me padisesh dhe mua qe te kam akuzuar se vellai yte ka mbi 5 vite qe paguhet si gazetar ne RTSH dhe s’ka punuar asnje dite? Jo per gje, por te ta vertetoj me hyrjedaljet nga check-in dhe kamerat. Dhe pastaj te hane burgun dhe Lekerat me Gellcerat dhe Xhaçkerat. Urime per emisionin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.