• |
ide | kryesore

Lubonja shpjegon mesazhin që dha Rama në përgjigjen për opozitën

Lajme, Të fundit

Analisti Fatos Lubonja analizoi deklaratën e kreut të qeverisë, Edi Rama, i cili foli mbi çështjen e djegies të mandateve të deputetëve të opozitës. Sipas tij, ajo që ra në sy në fjalimin e Ramës ishte fakti se vijonte të krahasonte të bardhët me të zinjtë dhe të mirët përballë të këqijve, situata kjo që sipas tij është parë edhe në deklarata të mëparshme.

Lubonja renditi edhe disa faktorë që tregojnë dhe përligjin situatën e vështirë në të cilën ndodhen shqiptarët, nisur fillimisht nga largimet masive të shqiptarëve nga vendi, e deri tek korrupsioni dhe vjedhja e parave nga një grup oligarkësh.


“Të them të drejtën, unë ndoqa pjesën e parë. Këtë që kishit ju, nuk e ndoqa dot. Ajo që më bëri përshtypje ishte fakti, kur krahasoi që ne nuk jemi si ata. Kishte një mani të Ramës për të krahasuar pjesën mes të zinjve dhe të bardhëve. Dy apo tre tregues që janë ndër më themelorët; rritja e numrit të shqiptarëve që duan të lënë vendin është shumë e lartë mbi 53%.
Sa i takon korrupsionit e “Transparency International” e ul më poshtë. Një varfërim, një shtrëngim gjithandej, sepse do të shkojnë paratë tek oligarkët. Dhe një përpjekje për të kontrolluar të gjitha pushtetet si asnjëherë tjetër. Ke parë një kryeministër Renzi tv, meqë kemi edhe Bollinon këtu. Prirja për të kapur të gjitha pushtetet, por së fundi edhe drejtësinë”, – tha Lubonja në emisionin “Të Pa Ekspozuarit” në News 24. ©LAPSI.al

10 Comments

 1. Qeni sheh bardhe e zi.
  Rama nuk kontrollon dot veten,ka humbur çdo realitet,prandaj edhe perqendrimi i te gjith pushtteteve
  tek ai,ka prodhuar vetem kriza me pasoja katastrofale.Kritikat opozitare ndaj Rames,bejn rikoshet ne
  trurin e tij te mykur nga droga,ndersa brenda ne PS,ne qeverine e “rilindjes”,nuk guxon kush ta kritikoje,
  sepse e dijne rreagimin e tij agresiv prej skizofreni.Shtetin shqiptare e ka marre peng nje psikopat.

 2. Ku te kishte futur saliu mor ditezi,pune te veshtire te ka dhene te besh stalini xixa juri e kan pasur me te lehte punen,e dorzove dhe ti mandatin o zigur Qorri,lubonja si gjithmone personale me ramen,por per kete nuk e rruan populli,spaku erdhi lubonja mos u merzit atje do kalojne te gjithe

 3. Lubonja shpjegon, analizon, diskuton….. jo vetem pergjigjet e Rames, po edhe zgjedhjet ne USA, urbanistiken e Tiranes, historine e Shqiperise, BREXIT….. si ka thone njeri puna e mbare, e prap se prap jep mend neper studio.

  Dhe jo vetem Lubonja, TVte jane plot me kshu lloj gjithollogesh anal iste.

 4. Kur marrin flake, e u eshte djegur prapanica, gjysem mendjet, e torolaket rilindas qe na dalin ne komente, te frymezojne e te ushqejne qe me revanshin e protestave te jene edhe keta ne kosheren e psikopatit qe te hidhen andej nga na kane ardhe. Por, me i spikaturi, e kodoshi idiot me origjine ferre, qe ka humbur emerin e atesine, e origjine, eshte ky Ipaemer, qe del si kermilli pas lageshtise e na permend , qe te duket se edhe kritiko komentuesit, por dhe si polic i sektit, pasi te tere ne do na fute ne burg, si nje here moti babai i tije kdosh i kuq, sot ky zgjebes rilindas, qe ka vdekur pa lindur.Lubonjes, ti, e te tere ju pushtat e kuq, shihini targen se me ju ai fshin prapanicen.

 5. Imediate eshte nxjerrja e Baton percaresit jashte Shqiperise. Ai po merr ne qafe dhe vete Ramen. Ate nuk e do 90 % e Kosovareve. Eshte anti Shqipetar.

 6. Te shkoje jeta duke mbrojtur te tjeret fillon me saliun pastaj lulune kalon te lubonja I rikthehesh salianjit palokes,perseri lulune dhe ne fund shkon dhe na mbron kryekriminelin sali agjentin serbo rus dhe shkatrrimtarin me te madh te shqiperise,vazhdoni te mbroni dum Baben dhe haxhi qamilin,ti xixa duhet ta dish ku po strehohet Zeni dhe karmina

 7. po keta plqt pa familja si Lubonja pse jan gjithmon fatalist, apo ngaqe skan ca len me mbrapa dhe duan rremuj e shkatrrim.

 8. Sikur ti vinte e keqja ketij vendi nga Lubonja dhe Bushati sot do ishim Zvicer. Bushati dhe Lubonja ju kane hapur njerezve syre. E kane dikredituar kete te gjatin, ne nje menyre qe tani ka dale ashtu sic eshte, nje klloun.
  Po ta vini re keshtu po funksionon nje shtet i tere sot. Flasin te gjithe si lideri e imitojne, kur bejne nje pordhe mblidhet gjithe media aty etj. Eshte modeli, nje model i flliqur i neveritshem i mbaruar. Nje nivel medioker, nje administrate e mbushur me bithecer, e kurva. Eshte e keqja e ketij vendi.
  Rilindja mos ardhte kurre ne kete vend!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu