• |
ide | kryesore

Sulmohet në Gjermani tifozi i Manchester City: në gjendje kritike për jetën

Sport

Një tifoz i Manchester City është “në gjendje kritike për jetën në spital” si pasojë e një agresioni të pësuar pas ndeshjes së Champions League kundër Schalke. Njoftimin e ka bërë vetë klubi anglez, dy ditë pas suksesit me përmbysje 3-2 kundër skuadrën gjermane në 1/8 e finaleve të Champions.

Citizens kanë saktësuar se “klubi po punon me policinë e Greater Manchester e policinë gjermane për të siguruar informacione të mëtejshme”. Personeli i klubit ka mbetur në Gjermani për të mbështetur familjen dhe tifozin e plagosur.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu