• |
ide | kryesore

Reagimi “bombë” i Spiropalit: Hidheni opozitën në kosh, do dalë një e re

Lajme, Të fundit

Zëdhënësja e qeverisë, deputetja Elisa Spiropali nuk ka kursyer sulmet ndaj opozitës gjatë fjalës së saj në parlament. Si zakonisht ajo nuk e ka përmbajtur dot veten, duke e quajtur opozitën “plaçkë” që shqiptarët duhet ta hedhin në kosh pasi “do të lindë një opozitë e re”.


“Dua t’i kujtoj një shprehje të Çerçiz Topullit, “kush lufton për plaçkë, plaçkë është edhe vetë”. Shqiptarët do t’i degdisin në koshin e historisë dhe nga ajo mund të lindë një opozitë e re nga shqiptarët dhe për shqiptarët”, – deklaroi Spiropali së cilës i mungon sot kryeministri në sallë.27 Comments

 1. dhe me siguri elisa spiropidhi do te jet kryetare e opozites me zavenses xhisielen,sekretare griselden,kurse minister te mbrendshem shullazin.

 2. Kjo kartorja kujton se batutat e filmave soc-realiste (si Liri a vdekje) jane thenie te patrioteve te Rilindjes Kombetare!!!
  Keshtu eshte kur i ka hedhur trute e gomarit ai kerrici qe mendon se Rilidja eshte kjo e Rames dhe se Levizja Kombetare e shek. 19 eshte thjesht nje rastesi

 3. Ja pra shpikja me e fundit Rilindo-Mjaftiste. Ne gjithe boten problem eshte qeveria dhe ajo hidhet ne kosh, kjo kerkon te hedhe opoziten. Kur leket te marrin mendjen eshte e veshtire te behesh njeri. Por jam i sigurt qe shoqja Spiropali e ka krijuar qe teni grupin parlamentar te opozites. Kryetar grupi do jete Muc Nano qe ka merita te jashtezakonshme ne krijimin e aleances se qelbeirave. Nekryetar grupi Alfred Peza shume i suksesshem ne nedertimin e stadiumit te Peqinit. Nenkryetare grupi Iris Luarasi, me merita te jashtezakonshme ne inxhinierine e ndertimit. Sekretar grupi Sokol Balla sepse ka mbiemer te njejte me kryetarin e grupit rilindor. Nenkryetar parlamenti nga opozitado jene me alternime dy vellezerit Nazarko. Te dy kane merita te vecanta ne krijimin e njeriut te ri gjysem budalla dhe gjysem majmun. Dy vllezerit Nazarko do jene kontakti kryesor me ministren per marredhenje me parlamentin. Kush te doje mund te shtoje emra te tjere ne liste

 4. Mos e ke fjalen per placke qe e ke nxjerr ne treg kur u bere prostitut Opozita dhe populli opozitare jane gati per oferte

 5. Kur ta tha Çashizi kete moj Spiropiçka!?
  Se Menderbeu qe ke ne krye ta tha atehere…..
  Po nga Ismail Qemali moj,kemi ndonje lajm…

 6. Nuk kane kidhje me socializmin. Keta jane komunistat qe nuk donin te ndryshonin emrin partise atehere ( driteroi ) dhe nuk duan te ndryshojne as sot ( mos u genjeni nga emri i ndryshuar ne rilindas ). Tek exit.al johannes estrada mishte shkruar nje artikull te sakte qe tregonte se si komunistabe nuk i ka dale ajoma inati me humbjen e pushtetit nga keta “maloket”…kshu jane modernista rilindasit skeni cthoni.

  1. O Greg andoni,komunistat i ke me shumice ne opozite duke filluar nga Berisha qe me shume vite ka qene me teseren e ppsh-se se me te pd-se,Kaç Islamin,R.Gjata i biri i hetuesit te sistemit komunist,F.Mediu komunist dhe drejtor dhe shume e shume te tjere pa permendur lsi-ne qe jane80%komunista sa dhe flamurin e kane flake te kuqe…

 7. Kete gocen do t’a marrim partizone!!!
  Si ka mundesi qe permend te madhin Cerciz Topulli!? Mos e permend me, se po te ishte gjalle sot,ti do ishe gjithmone te mjafti…
  Megjithate per propagande,je zedhenese e demagogut,te falet….

 8. Aman,aman tu befsha kurban sa e mire je bere me lparate e vjedhura Te dalshin tek personi qe te djeg shpirti me shume .Mallkimet e ketij populli te shume vuajtur dhe te rrjepur deri ne palce nuk do shkojne kot.Surrat hardhuce.

 9. Pse ja marim për të keq “mbesës” së Spiro Kolekës e Pal Vatës ?
  Skënderbeu i saj po bën përpjekje që të krijojë një opozitë “të re” me Avdylajt, Bajrat,Balilët, Shullazët, Baret e gjithë grupet mafioze të Shqipërisë,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.