• |
ide | kryesore

Gafa/ Në Shqipëri të shkarkojnë ende nga detyra me ligjin e vitit 1955 (FOTO)

Lajme, Të fundit

Prej disa ditësh në zyrat e Autoritetit Rrugor Shqiptar ka tension. Me ardhjen në krye të Sonila Qatos, ish-ministres për Sipërmarrjen që zëvendësoi të akuzuarin Afrim Qendro ka nisur një valë shkarkimesh. Vetëm në një ditë ajo ka firmosur shkarkimin e 11 zyrtarëve të niveleve të larta. Një ditë më pas ata nuk janë lejuar të futen brenda.

Por ajo që bie në sy në dokumentin e largimit nga detyra është se vendimet janë marrë “në bazë të Kodit të Punës së Republikës së Shqipërisë të datës 12.07.1955!!!”. Gafë apo pakujdesi nga shpejtësia? Ndoshta, por e pafalshme në një dokument zyrtar të një institucioni kaq të rëndësishëm që firmos kontrata për ndërtime rrugësh me miliona euro. ©LAPSI.al


7 Comments

  1. 1995 eshte bere 1955..Kjo eshte “avokate” militante..qe ne wiki ka shkruar karrier e “formesuar”…masakrim i gjuhes shqipe..

  2. Te qafsha moj Qato! Ke firmosur ne fund te vendimit te marre moj budallacke. Sido qe te jete (gabim ne te shkruar) pergjegjesia eshte e saj… Eshte bere si partizanet ne 1944 qe shkuan ne pallatin e brigadave.

  3. kete e shkaktuan pjesa e emancipuar evropiane. jane ata qe kane lene gjithe kete katrahure te ndodhe. dhe katrahura manifestohet edhe tek puna e perditshme. keta lesh evropianesh qe po komandojne sot as qe e pjerdhin se si funsksionon hierarkia en shqiperi. keta te kthejne ne kavje eksperimentale ( kjo fal dhe nje te semuri psiqik qe ata e adhurojne me mish e me shpirt se fundja lindor te qelbur dolen ), dhe pastaj te nxjerrin fjale te urta.. pershembull kur te zbusin alibite e pakuptimta duke te te thene “paraj nuk dhuron lumturi” ( thene ndryshe : i kemi dhene perparesi krimineleve kshuqe ju nuk keni me te drejta sepse sundon ligji i me te fortit, dhe ketu u del fytyra e vertet komunistave te qelbur e rraceqira qe kane nje jete qe mundohen te shtiren njehere si socialista njeher si liberal nje here si liberalo-demokrat duke shkaktuar kaos kot mese koti sepse keshtu i teket qefi. ajo pjesa e mire e evropes sapo u shantazhua nga kritari i partise komuniste ne shqiperi Edi Rama ( ska gje le te vazhdoje te thote ” ju nuk me kuptoni”, akoma nuk e ka kuptuar qe politika ka nevoje per burra shteti jo dhjaksa qe kane frike dhe per te shpetuar bythen e vet fajesojne te tjeret ). ne fakt po te shihni socialo-rilindasit e sotem vazhdojne fusin mbrentin zog dhe enverin ne te njejtin thes. qe ketu kush ka 2 gram tru e kupton. Nderkohe ne budallenjte e tjere vazhdojme rrespektojme kete hierarki te pakuptimte dhe qe njerez si i con ne qorrsokak sepse nuk kane cte bejne tjeter. faleminderit qe kthyhet edhe njeher komunizmin. ju vdkeshin kalamajte nga kanceri me zaho me te gjithe nje nga nje me rradhe

  4. E moj Sonila keshtu esht kur te fut DASHNORI ne poste te larta Drejtuse se ke mendjen tek letrat e ka tek karrandashi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.