• |
ide | kryesore

Balla: PE i kërkoi opozitës të braktisë kursin e rrezikshëm politik

Lajme, Të fundit

Kreu i Grupit Parlametnar të PS-së, Taulant Balla është shprehur se Parlamenti Europian përkrah hapjen e bisedimeve në qershor të këtij viti, për anëtarësimin e Shqipërisë në BE.


“Parlamenti Europian përkrah fuqimisht hapjen e bisedimeve të anëtarësimit në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në qershor 2019. Mirënjohës ndaj mesazheve inkurajuese #TunneKelam @CDPreda @knufleckenstein @JFLopezAguilar @BasBelderMEP @ilhankyuchyuk @MeszericsT”,- shkruan Balla


Sipas Ballës, PE i dha një mesazh të qartë opozitës duke i kërkuar të braktisë kursin e rrezikshëm politik si dhe kthimin në jetën institucionale.

“Partia Socialiste mirëpriti përfshirjen e kolegëve tanë të Parlamentit Europian që i kërkuan opozitës të braktisë kursin e saj të rrezikshëm politik, ndalimin e dhunës dhe kthimin në jetën institucionale dhe përfshirjen e tyre në listën e deputetëve për të nderuar mandatin që elektorati u dha atyre”,- shton Balla.

6 Comments

  1. Parlamenti Europian na paska bere thirrje qe opozita te braktise kursin,,,,,,, Mire,, atehere ta bejme europen ne kursin e rilindjes e kjo pune te marre fund.POr kjo eshte frika e ketij pionieri te enverit, mbasi kthim prapa s;ka, deri kur ju kodoshe, qe keni tjetersuar demokracine, por qe ia fshihni europes do largoheni sepse e kaluat kutin demokratik te marreveshjes me popullin duke e roberuar e varferuar ne masa ekstreme, e kjo eshte kryesoria, kete i keni bere ketij populli, pa dallim partiak, dhe ai do dije tua tregoi vendin, pa keshilla qetesimi te doktorreve europiane, qe leshojne doza semundjeje.

  2. paramendoni o poull ky bythlepires dhe pallethithes si rama,erionka velija te komandojn akademik si shezai rrokaj,tupja,dr halim kosova et,etj apo spiropela.paramendoni spiropali me shkoll lavire,rama me shkoll nate i pa aft per zbor prea ushtsr lristaqi, dhe balla me diplom te kopjuar te ju bejn juve krymba qenefi me zi se enveri se ai ju kishte kafsh we ju ipte bar e jongj.

  3. Kursi i rrezikshem eshte per ju o -Taulant-Pallecorapekuqi-dhe jo per opoziten.Po si kane fytyre keta te pa fytyret ku ne takimin e ministrit te brendshem te diktatures komuniste qe sot per fat te keq kryetar parlamenti me parlamentaret europiane qe ne fakt dukeshin si te derguar nga -partite marksiste -leniniste ,komuniste europiane -dhe realisht ashtu mund te jene Ruruci-ju tha qe 90% e shqiptareve mbeshtesin -Edi Ramen-O injorante ,o njerez latyra po nje aritmetike te thjeshte te besh qe ne votime shkuan 45% te popullsise a pak me shume dhe ju muaret aq sa muaret po ata 60 e kusur deputete te opozites a nuk dualen brenda ketij 45% TE ZGJDHSEVE .?Ju ini mjeshtra te mashtrimeve hipokrite o -Morrat e kuq.

  4. Paramendoni popull sot telvizionet e palles me ate shpifarakun Ruci than se populli e don super pallen e gjat 99% imagjinoni pra sa shum e duan popullin keto eeeee🤧🤥🤮🥴🙄😲

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu