• |
ide | kryesore

Berisha: Në ministrinë e Brendshme u dogj qëllimisht sistemi TIMS dhe qindra dosje

Lajme, Të fundit

Policia e shtetit ka konfirmuar zyrtarisht se rreth orës 20:45 në bodrumin e godinës së Ministrisë së Brendshme, shërbimet e sigurisë konstatuan tym. Sipas të njëjtave burime shërbimet ndërhynë menjëherë duke shkëputur energjinë elektrike. Zyrtarisht thuhet se rezulton se është dëmtuar vetëm një stabilizator i energjisë elektrike dhe se ekspertët po punojnë për të përcaktuar shkaqet.

“Informojmë gjithashtu se të gjitha sistemet janë funksionale dhe pa asnjë problem apo dëmtim, gjithçka funksionon normalisht” – thuhet në njoftimin e policisë.


Por ish-kryeministri Sali Berisha ka një version tjetër të historisë. Ai thotë se nga ky zjarr janë zhdukur prova duke u djegur dosje dhe serverin e TIMS.

“Në zjarr dhoma e TIMS! Miq, Vasal Lleshaj dhe Geron Veliu djegin serverin e TIMS ne bodrumet e ministrisë së brendshme për të zhdukur gjurmët e udhëtimeve me trafikantë të Olsi Ramës, Taulant Begës dhe narkoministrave dhe narkoqeveritarëve të tjerë! Mësohet se janë djegur dhe qindra dosje krimi në dhomën ngjitur. Festë e madhe kanë sonte narkosët në të gjitha nivelet. Rroft Zjarri!” – shkruan Berisha. ©LAPSI.al

10 Comments

 1. Omar Mullahu i referohet oficerit dixhital…
  Lapsi i referohet Omar Mullahut….

  Per te verteten? VK se ashtu osht nji pune.

  Omar Mullahut me siguri i kujtohen serverat e kryeministrise.

 2. Si mund te trnsformohet njeriu salih,nga coban me dhi ne vicidol,student ne tirane,mjek sekretar partie komuniste,mjek i oborrit diktatorial,ne agjent i dores se pare,ne kryetar te PD me ndihmen e ramizit,ne president qe shtetin e coje per lesh per llogari ruso serbe,ne kryeminister vrases se popullit,dhe ne prag ngordhje ne njeriun me sharlatan te shekullit,dhe ne fund nje bure qe do paguaj per gjithcka,izeti eshte gjalle

 3. Shikoni deri se deri ku shkon ndyresia e funderines Sali!
  Ky eshte ai qe kur ishte ne pushtet jo vetem qe sabotoi hapjen e dosjeve me lloj-lloj justifikimesh por dogji dosjet qe i interesonin perfshi edhe te tijen.
  Ky eshte ai qe pa pike turpi fshiu severin e 21 Janarit dhe sot si nje arixheshke halabake sajon hamendje qe vetem disa llumra muti mund ti besojne.

 4. Minjtë e rilindjes po e ndjejnë fundin, prandaj arrijnë të shkruajnë gjithfarë perversitetesh, por fundi ka ardhur, gjeni ndonjë vrimë e strukun, qelbësira muti.

 5. Edhe para dy vitesh sikur u dogj nje laborator i kriminilastikes qe sipas ustallareve te rilindjes nuk ishte asgje se nga nje llampe ishte djegur dhe asnje prove. Por pas 6 muajsh doli qe u liruan dy miq te ustallareve provat te cilat priteshin te conin prapa hekurave keta te dy, ndodheshin pikerisht ne kete laborator. Apo ketyre muterve te ripjerdhejs nuk u kujtohet…. ? Laboratori afer gardes qe ishte ne varesi te ministrise se brendshme. po per zyren tek ministria e jashtme, as kjo nuk u kujtohet, Keta qelbesira e kane bere aq te madh zullumin dhe jane aq shume deri ne fyt saqe keto qe denoncohen jane 0.1 e asaj qe ka ndodhur. Keta mund te djegin gjithe institucionet por te mos harrojne qe jane edhe disa ustallare jashte te cileve nuk u digjen kollaj zyrat…..

 6. Saliu ka eksperiencen e duhur per te qene manipuleres e mashtrues i popullit, hajdut dhe sabotues i shtetit, kjo eshte arsyeja qe ai akoma jeton i lire dhe ben politik sot!
  Njeriu me 2 fetyra qe ka patur sukses ti perdori si ti doje qejfi. Ashtu si Enveri dhe ky ne dhe do futet.

 7. O dera komenttues te pa emer denoncimet qe ben Sali Berisha deri me tani cdo here kan dal te verteta o krymba fekale mutiiiiiii

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu