• |
ide | kryesore

Plas në “Opinion”/ Tahiri humb qetësinë LIVE dhe shan gazetarin: Je një kokërr idioti (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka humbur qetësinë në një lidhje telefonike me emisionin “Opinion”. Ai është pyetur për dokumentin e publikuar nga gazetari Basir Çollaku se babai dhe bashkëshortja e tij kanë udhëtuar drejt Italisë me avion në të njëjtën sedije dhe nuk figurojnë në Rinas. Këtë Tahiri e konsideroi të pavërtetë. 


“Kjo e gjitha është një maskardë. Një proces i komanduar politik, kaq e thjeshtë. Në këtë histori, nuk ka një provë prokurorie që Saimir Tahiri ka bërë këtë gjë, për një vepër penale unë sot nuk e kam. Unë kam zgjedhur t’i bie gjërave drejt dhe ballit si e meriton. Unë kam vendosur të jem ky që jam.


Janë disa letër-porosi që nuk thuhet se Saimir Tahiri ka bërë këtë gjë. Kam udhëtuar me skaf me familjen time e do udhëtoj sa të më dojë qejfi. Do ta bëjë e nuk kam kryer vepër penale. Unë di ca kam bërë vetë dhe di që kam qenë ministër dhe jam sjellë në mënyrë shembullore. Kam udhëtuar në çdo cep të Shqipërisë dhe do e bëjë të njëjtën gjë. Ai Basiri është një kokërr idioti.

(Ndërhyn Fevziu: Kjo nuk është etike zoti Tahiri…)

Ai gënjen publikisht mo. Gruaja ime, babai im kanë vulën në pasaportë. Le t’i nxjerrë dhe një herë letrat. I kanë dhënë faqet gabim atij Fevzi. Thuaji atij injorantit ore… Ti thuash idiot nuk është fyerje për të” – tha Tahiri. ©LAPSI.al

VIDEO E SHERRIT:

LEXO EDHE:

Del dokumenti/ Babai dhe gruaja e Tahirit udhëtuan me Moisi Habilajn, por nuk figurojnë në TIMS18 Comments

  1. Ai tahiri ka dy vjet qe ofendohet nga bashrite e salihut studio me studio,kurse ky tahiri I tha vetem idiot dhe ju shpellare u preket nga e verteta e tahirit,basriu ne sherbim te protestes,prokuroret e salihut cfare I gjeten tahirit,qenin e ngordhur,ja dhe ziguri nje shpellar me 9 vjecare u zgjua

      1. mos u kruaj me bijt e komunistave se ti kane qire gjyshen , mamane dhe vajzat sa here ju eshte ngritur. Kurve materniteti. Shkerdhat .

  2. Kanabis histori turpi pohoi Fatmir Xhafa. Do ta shohe sa do bredhe per kokrren e qejfit. Vete oficeret e arratisur do zberthehen nje e nga nje.

  3. Me komentues tunxh, e kodhoqidhe rilindasish kodoshe kopila te lindur ferrave, bije kurvi, mos u merni shume, sepse edhe keta mufka banditesh e hajdutesh do lehin si pronari i partise tyre , qe e ka bere sektin si zorre e trashe e ketij pushteti.

  4. Keta pushtetare qe kane pire droge, e ilace psikopatie, kete fjalor kane. Zerat e ndryshem thone se dhe ky pinxho, saje qorri ka vuajtur e vuan nga neuroza, dhe me stimuj nervore ushqehet. Jane soji i tyre, e kuqale te trasheguar me kesi semundjesh qe vetem kopuket i ze, sepse kane djallezine me pare se sinqeritetin.

  5. Gomarit ujku po i hante kofshen e i shkreti belbezonte ishalla jam ender keshtu jan keta rilindas qe ky drogmen se bashku me kryedrogmenin Edi droga jan shkaterues te rinise shqiptare dhe ardhmrrise se tyre

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *