• |
ide | kryesore

Basha: Intervista ime në “Porta a porta” u censurua

Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur sot për intervistën e kryeministrit Edi Rama në emisionin “Porta a Porta” në Itali. Në emisionin “Të paekspozuarit” , në një lidhje telefonike, Basha tha se ai u censurua dhe se ishte rënë dakord që koha e tij për të folur do të ishte 3 minuta e gjysmë, ndërsa u transmetuan vetëm 1 minutë e gjysmë.

“Më kanë censuruar. Marrëveshja ishte që do më jepnin 3 minuta e gjysmë, por nuk do komentoj këto. Këto janë pleshtat e fundit të qenit që ka ngordhur. Unë nuk merrem më me Ramën sepse ai është përfaqësues i një sistemi të shembur. Ai mund të bredhë si Arafati dhe asnjë se pret.


Qoka mund të bëjë me lekët e shqiptarëve, por këto janë grahmat e fundit të tij. Ajo që duhet të merremi tani nuk është aksioni qytetar deri në zhbërjen de fakto të asamblesë së krimit, por ajo që e duhet të merrmi është ajo pas kësaj.

Është në sistem që duhet shembur. Unë bashkë me opozitën dhe qytetaret t’i japim jetë një projekti të ti ri. Një person nuk duhet të ketë pushtet të pakufizuar. Duhet një parlament që të garantojë transparencën. Jo thjesht largimin e Ramës, por shembja e këtij sistemi. Ne duhet t’i japi fund këtij tranzicioni 30-vjeçar” – tha Basha.

14 Comments

 1. Fatos Nano ja dorzoi pushttetin Berishes,me kusht qe mos te diskutohej pasuria e tij qindra milion Euro.U tha,u bë.
  Rama pranon te largohet nga karrikja e Kryeministrit,por me kusht,qe mos ti preket pasuria qindra milion Euro,si
  edhe te marri me vete 613 kg kokaine qe u kap ne Durres,e magazinuar ne Kryeministri,se eshte mall i paster fare.
  Te presim pergjigjen e Bashes.

  1. Mos e ” RRUANI ” fare se Rama dhe majta është PARTIA e POPULLIT…80% do ta votojnë…të tjerat do marrin vetëm KRIMINELËT…që do zihen e llapin sipas QEFIT …Me rastin e 8 marsit Monika e Basha dolën të “* RRUAR*”,, Po RAMËS kush do ja RRUAJ…?!! Berisha nuk e gjet BERBERIN….Tani ju o GAZEKARË..rruani RAMËS se është POPULLI ME VOTË E VOTON dhe e MBRON

 2. Si tha duhet ti japim fund ketij tranzicioni 30 vjecar. Ore do ta lidhni apo jo, ky vuaka nga skleroza. Cfar do degjojm akoma???

 3. Zigur po salihun ku e fut ti o skllav,pervec milionave qe ka vjedhur ai beri vrasje djegje me shume se enverin qe ke qef,lulu qenka censuruar nga Bruno Vespa ,ky loqja kujton se eshte fahri balliu ose Esmeralda e tvsh

 4. Gomere, e zhaba rilindas, qe ne komentet e tyre u vjen era hashash, vagabonde rrugecer te soit sektist qelbesire, me, apo pa dashje duan qe ti japin kuptim tjeter, e te demoralizojne forcen e protestes per te drejtat e tyre, me intimizuar e perbuzur kerkesat apo propozimin e opozites. Ju, fytyre ndyre, bastarde kuqalesh, qe mbroni e rradhiteni ne krahe te nje drogmeni imoral, hajdut e bashkepunetor me krimin, me fatkeqesin e ketij populli, eshte per tu cuditur se si mund te jepni mendime e batuta injorante per opozitarin Basha, kur po u thote realitetin e po ju ve para perspektiven e demokracise popullore. Por ju si kerrma, qelbesira te nji diktatori qe juka hutuar e verbuar na delni ne komente si kerminj te fshehur nen gjethe, beni te kunderten e asaj qe ka ne kurriz sot ky popull e qe kerko edhe per ju mireqenie e demokraci popullore

  1. Plako vetem Luli dhe Monika nuk sjellin mireqenie e demokraci.
   Edhe nji gjo tjeter. Merre me mendje te lehte. Luli e ka nji shpi dhe nji pashaporte hollandeze, keshtu qe barazimin e ka ne xhep sido qe veje puna.

 5. minimumi 5 milion euro nga parate e droges jane pastruar per kete interviste. nje milion rrezik i ka mare vetem brunua. o shqiptar ju pjerdhsha ne vesh qe nuk kuptuat asgje. mbajeni karin e rames ne goje tani qe ju ben si njeri me bote. bashkojuni dhe juve rilindasve qe e hajne ne bythe dhe u thone te tjereve hajdeni dhe ju se nuk qenka dhe aq keq kari ne bythe

  1. emigrand. rama ka qindra miliona euro pasuri dhe do nji ven te sigurt mbas 16marsit. edhe 650kile droge qi ka kap do e coje ne itali ta shesi. po morat e kuq nuk nigjojne.

 6. Byroist I pd se luluse,lexo akuzat qe I drejtohen salih ram berisha per agjent Penicilina ne sherbimet franceze dhe serbe qe 1967,I ndihmuar nga keta sherbime per tu ngjitur ne majat e pushtetit,si thua ti byroist do ti mohoj salihu keto akuza te renda o byroisti I luluse se pd

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu