• |
ide | kryesore

Video/ Barazim pa dashje dhe dëmtim i portierit të Sevilla: Kral bën gjithcka me një goditje

Sport, Video

Një gol të pabesueshëm – ky është ai që kanë mundur të shohin tifozët e pranishëm në Sánchez Pizjuán për ndeshjen e vajtjes së 1/8 të finaleve të Europa League mes Seville e Slavia Praga. Nuk e kanë besuar tifozët, nuk e ka kuptuar as vetë ai që e shënoi: në të 39′, me ndeshjen 2-1 për vendasit, Kral është goditur rastësisht nga topi në zhvillimet e një këndore dhe arriti të shënojë golin e barazimit pa e kuptuar fare. Një befasi e madhe për Vaclik, portieri i andaluzianëve, që në këtë rast madje edhe u dëmtua.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu