• |
ide | kryesore

Video/ Skandal në Angli: huligani futet në fushë dhe rreh një lojtar!

Sport, Video


Në minutën e nëntë të derbit të Championship mes Birmingham e Aston Villa: një huligan (tifoz i skuadrës vendase) është futur në fushë, vrapoi drejt Jack Grealish (mesfushor i Villans) e nga pas e ka goditur me grusht me të djathtën, duke e rrëzuar përtokë. Një skenë e cmendur, që është ndalur nga ndërhyrja e shokëve të skuadrës së futbollistit irlandez (por edhe kundërshtarëve) ndërsa steëards e policët bllokuan ndërkohë një tjetër tifoz (që më pas është arrestuar) duke e nxjerrë jashtë fushës së lojës. Për fat të mirë asnjë problem serioz për Grealish, që u ngrit dhe vazhdoi lojën sikur asgjë të mos kishte ndodhur.

https://www.youtube.com/watch?v=gCOUiycidjI


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *