• |
ide | kryesore

DEL VIDEO/ Si u përgjua Lulzim Basha nga agjentë të fshehtë

Lajme, Të fundit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka publikuar në emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili në TCH një video të shkurtër që sipas tij tregon se si forcat operacionale kanë mbajtur nën vëzhgim kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Sipas tij aty duket qartë se si policia dhe prokuroria kanë përgjuar në mënyrë të paligjshme selinë e opozitës. Sipas Salianjit kanë qenë në përgjim edhe gazetarë dhe televizione. Kjo video ka qenë pjesë e dosjes “Xhafaj” tha Salianji tha se prokurorët e kanë harruar aty .

“Ka një skandal më të madh. Për turp të tyre ose ju ka rrëshqitur, prokurorisë i ka rrëshqitur që në mënyrë të paligjshme forcat operacionale kanë survejuar selinë e Partisë Demokratike dhe kryetarin e saj në mënyrë të paligjshme. Është e qartë që kjo është bërë me urdhër të Edi Ramës dhe ne nuk do ta lëmë me kaq” – tha Salianji. Në videon e publikuar nga Salinaji dëgjohen edhe zërat e dy personave që flasin me njëri – tjetrin. ©LAPSI.al

14 Comments

 1. E tmerrshme kjo qe paska ndodhur…..luli ne qef te vete keta e paskan pergjuar…… pas ketij skandali pd i takon pushteti. Boll me keta kriminela

  1. ahaha sa te indinjuar te shoh… por ne tenjejten kohe dhe shume fallco. Sidomos kur thua ‘ shume e revoltuar’ … BOLL ME KETA KRIMINELA.

   Po ti o i ( e) gjore do ta thoshe kete fraze shabllone bajate edhe sikur te ishte ndonje lajm per Kinen .
   Te ka mbetur vetem te thuash ‘ RROFTE PD ME LULZIM BASHEN NE KRYE’ ..

   Sa dallohen keta te FDR , pa imagjinate , fallco, medioker … brief gomere.

 2. “Shpifje”, per te cilen as policia as prokuroria nuk do prononcohet. Jetojme ne Shqiperi.
  Rilindja ka fyrin e gjere, i gelltit skandalet si fara luledielli.

 3. Ky nuk heq dore nga montimet qe prokuroret i paskan harruar aty thote ky loqja,dhe agjenti i UDB salih RAM berisha e lavderoje kete loqe

 4. Cfare koqe qe eshte ky Salianji o shoku, me ta hjek trunin. Video pergjim thote koqja dhe nxjerr nje video qe mund ta beje kuzhdo. Hajde koqe hajde.

 5. Mund te jete sic edhe smumd te jete e vertete ajo qe thote Salinjani. E sigurt eshte qe ne kete moment E verteta 100% nuk dihet. E para kush garanton qe vezhgimi eshte kryer nga njesia operacionale. Edhe nese eshte e vertete, nuk ka garanci se kush eshte personi nen vezhgim? Jo te gjithe ata qe hyjne ne seline e PD kane imunitet dhe jane te paster. Bara e proves i bie Salianjit ta porvoje se ai po akuzon.

 6. Video ka dale nga provat e prokurorise qe i jane dorezuar te pandehurit Salianji. Nuk eshte se me plas shume per politikanet e cilitdo krah qofshin, por ky pergjim qe i ka shpetuar prokurorise, eshte i paligjshem perderisa nuk ka leje nga gjykata per kete pergjim. Ve re se disa njerez e perqeshin, kam dy pyetje per ta. E para si do vepronin nese do dilnin fakte se partia e tyre ne opozite, eshte pergjuar (Mos harroni se per disa pergjime te tilla ka dhene doreheqjen nje nder presidentet me te afte qe ka patur USA)? Se dyti si do iu dukej dhe cfate do benin nese do merrnin vesh se pergjoheshin? Dhe ne mbyllje nje konkluzion, ne shqiptaret jemi me afer me vendet e Lindjes se Larget, se sa me Europen Perendimore, si memtalitet kuptohet. Demokracia per ne ekziston vetem kur partia qe mbeshtesim eshte ne pushtet, pala ne opozite eshte gjithmone ne diktature.

  1. O shoku, po ti je ne USA apo ne Shqiperi. Hajde ne tok te pakten. Salehu dogji Shqiperin disa here. Ka vjedh ka vrar ka prer. Si do silleshin ne USA me nje si Salehu?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu