• |
ide | kryesore

Denoncimi/ ‘Skema nepotike e Ulsi Manjas, të gjithë të afërmit që ka punësuar në shtet’

Lajme, Të fundit

Sali Berisha bëri sot publike një listë me emrat e gjithë të afërmëve, fis, familjarë apo të njohur që ka punësuar Ulsi Manja, pas mandatimit si deputët i PS-së, njëherazi edhe kryetar i Komisionit të Ligjeve.

Duke iu referuar mesazhit të një qytetari nga dibr, Berisha shkruan se “Ulsi Manja vetëm qenin e shtëpisë nuk e ka rrogëtar të shtetit”. 

Postimi 

Ulsi Manja vetem qenin e shtepise nuk e ka rrogtar shtetit!

Lexoni mesazhin e dibranit dixhital. sb

Përshendetje Doktor Berisha, ju lutem publikoni kte informacjon qe poplli ta marre vesh se cila eshte “bashkeqeverisja me qytetarët” dhe “konkurset” e Edi Rames ne administrate. Ulsi Manja vec qenin e shpise e ka pa pune! Ju faleminderit, te lutem anonim

Të punësuarit e Ulsi Manjës nga familja e tij, pasi është bërë deputet: 

1.Drejtori Shendetit Publik Dibër
Hasan Manja i vëllai
2.Në Drejtorinë e Shendetit Publik Dibër
Roza Manja nusja e Hasanit
3. Në OSHE Dibër
Fari Manja i vëllai
4.Drejtoria e Pyores Dibër
Klodian Manja djali i vëllait
5.Spitali Peshkopi
Ornela Manja nusja e Klodianit
6.Drejtori i Trajtimit të Studentëve tek Teknologjiku
Shaziman Manja i vëllai
7.Nëndrejtoresh shkolle në Laprakë
Marjeta Manja nusja e vëllait
8. Albgazi SHA
Mira Manja e shoqja ekonomiste
9.Drejtor i Hetimit Tatimore te Republikës
Ardian Shehu dhëndri i vëllait ( i kapur ne flagrance nga pergjimet e prokurorise Durrës në rrugë procedurjale dhe për shkak të influencës e ndërhyrjeve të Ulsiut vazhdon detyren dhe pse duhet të jetë në burg.
10.Kthimi dhe kompensimi i pronave
Emri Manja djali i vëllait
11.INUKU Tiranë
Florian Elezi djali i motrës
12. Aviacioni civil
Qerim Manja djali i vëllait.
13. Në Bashkinë Tiranë punësuar
Pranvera Manja goca e vellait të deputetit dhe nusja e Ardian Shehut drejtorit te hetimit tatimore.

Shtepi tek Zogu i Zi
Shtepi plazhi ne Durres
Makine foristradë e tipit ML Benz Mercedez e blere vitin e fundit 35.000 Euro. Kjo për deputetin që deklarohej se ishte i vetmi pa makine.

Aksioner ne ndertimin e nje hidricentrali ne fshatin e Ulsiut në Duhashisht te Dibres, pikërisht ne zonen e deputetit Ulsi Manja. Aksioner jane: Bert Çupi nga Burreli, Paulin Rajta ish drejtor i Aluiznit Tirane dhe Flamur Ndreka qe perdore leket e Ulsiut, eshte shofer i tij për të cilin pot ë verefikohet thuhet se denuar disa here për grabitje e vjedhje ne Itali. Është nga Gryk Noka e Dibrës dhe banon në Tiranë.

18 Comments

 1. Ky lloj fshatari qe kur flet duket sikur punon makina metalprerese vec per kete pune ka hyre ne politike.Dhe te prese populli nga keta monstra qe gjeja e vetme qe dine te bejne eshte te perfitojne nga momenti qe ju jepet dhe per te cilin lepijne by.en e padronit pa pike turpi.

 2. Keni harru dhe NAfijen e prokurorise. Jam i bindur qe dylberet mavi do ti dalin ne mbrojtje dhe do na kujtojne si gjithmone Saliun

  1. i pa emer ka harrua vetem uksin qe te qin ne byth ty e ramen si frroku e doshi.keshtu esht kur shet bythen vet e fajin saliu ju ka.

 3. Te shpellaret e bythelepirsat te kryesuar nga byroisti i PD qe dhe motren e vet e pallon vete agjentin e UDB salih mos ta prekim,flisni mor bythqira per dokumentat qe dolen per agjentin tuaj sali RAM berisha,mos u merni me pallavrat e ketij qeni te ngordhur

  1. i pa emer e me mut ne tru.askish nuk te ka faj qe me mut je shenderru.rama thith pallen stalinit fajin berisha,rama thith pallen metes fajin berisha,rama thith pallen vuqiq fajin prap berisha.

  2. Duket qe jeni hajdut si Krye kari Rama,perderisa vendi ka pedera si Shpetim e Mentor Nazarko e shume te tjete ky popull do vuan,pse mor zotni 20 mil euro per 1 km rruge si ju duket per momentim ky rrote kari vjedhen, ju pershendes.

 4. Pse c’prisni nga ulsiu ju! Duket qe ne surrat ca mostre eshte. Pse do vrasi mendjen ai per ligj. Sa ka ne dore do t’i rrugulloje te gjithe. Sheh Rama Ramen dhe piqet pse vetem Rama do fusi ne pune ministra burrin e grus dhe te dashurin e vajzes se grus se trete!

 5. Ky eshte miku i ngushte i te famshmit Shukri te bashkise, ky monster e propozoi Edit dhe merret me mend se cfare niveli sjell ne pushtet.
  Ky moster po ashtu eshte miku i Arta Markut, nga ky e kemi peshqesh kryeprokuroren, kane ”punuar” bashke ne Shkoder shume vite.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu