• |
ide | kryesore

Rudina Hajdari nuk la mandatin, vjen reagimi i parë nga PD

Lajme, Të fundit

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratës së Rudina Hajdarit e cila në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, bëri të ditur se nuk do të dorëzonte mandatin e deputetes. Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazmend Bardhi, në një deklaratë të shpërndarë për mediat thotë se vendimi i Hajdarit është personal.

Në deklaratën e Bardhit theksohet se “është e qartë se nga sot ajo nuk përfaqëson më Partinë Demokratike në Parlamentin e Krimit dhe për pasojë nuk është më as anëtare e Këshillit Kombëtar të PDSH duke shtuar se çdo vendim statutor është i panevojshëm, sepse formalisht ajo nuk rezulton e regjistruar si anëtare e Partisë Demokratike. Bardhi shton se Azem Hajdari ka qenë, është dhe do të mbetet simbol i demokratëve dhe historisë së Partisë Demokratike.

Deklarate e plotë e Sekretarit te Pergjithshem te PD, Gazment Bardhi

Vendimi i Rudina Hajdarit është personal. Mandati është i demokratëve! Është e qartë se nga sot ajo nuk përfaqëson më Partinë Demokratike në Parlamentin e Krimit dhe për pasojë nuk është më as anëtare e Këshillit Kombëtar të PDSH. Kaq mjafton!

Në rastin e Rudina Hajdarit, çdo vendim statutor është i panevojshëm, sepse formalisht ajo nuk rezulton e regjistruar si anëtare e Partisë Demokratike.

Azem Hajdari ka qenë, është dhe do të mbetet simbol i demokratëve dhe historisë së Partisë Demokratike. Beteja dhe amaneti i tij për liri dhe demokraci është sot më aktual se kurrë, kur Shqipëria rrezikohet nga një Qeveri ilegjitime, kriminale dhe e korruptuar.

Për këtë amanet të Azem Hajdarit foli Kiri Hajdari në protestën e 5 Marsit, përkrah demokratëve që dorëzuan mandatet e deputetëve. Sakrifica sublime e Azem Hajdarit nuk do të shkojë dëm.

Demokratët dhe qytetarët janë në këmbë për të mbrojtur Lirinë dhe Demokracinë, për të mos lejuar që shqiptarët të qeverisen nga krimi. Ata kanë folur qartë më 16 Shkurt dhe do të flasin edhe më qartë më 16 Mars: Shqipëria do të bëhet si gjithë Europa. Koha e Edi Ramës ka mbaruar!

22 Comments

  1. Kur flet dhe kjo kurvicka deputete qe nuk e ka dhene 1 lek kontribut ne politike. Por e ka fajon Basha qe e shiti mandatin tek ajo kurva plake e ema qe e ka vejedhur popullin duke u zhvatur nga 30 mije e 50 mije euro per nje gjyq..dhe kjo fatmira kurve plake nga frika e vetingut e shtyn kurvicken e vogel te mos dorzoj mandatin duke bere lojen e kallam deshtakut per ti shpetuar vetingut..turp..turp

   1. i qift derri ropt sa rrac e poshter enveriste jeni ju pseododemokratet. po ju baben e kesaj e bet hero te demokracis e bet grusht shteti ne 98 ne emer te tij. tani kesaj i thoni kurv sikur keni nje jet qe e njifni. neser, kur Salehu te thot Enver Hoxha ishte burr i mir, ju te gjith do beheni komunista, varikarsa pa shtyll kurrizore, vemje. jeni si ata qent me semundje terbimi, qe sapo Salhu u ben me gisht objektivin, suleni ta beni copash.

 1. Shume mire !Cope injorante,hashashiste !E ka konsumuar heret me djalin e Ruçit(e ka dashnore qe ne gjimnaz) e njohin mire baristet dhe kamarieret e bllokut!Kjo e ka votuar Ruçin per kr.parlamentar,i ka folur zogu poshte…!I ka ngjare mamit !!!!Punon shume……,si mami !

  1. deri dje ishte heroin, sot armike e popullit. ja bet gjyqin me taci bao ne publik, varikarsa enverista, sa njerez pa shtyll kurrizore qe jeni. komplet bipolar pa asnje mendim konkret. ca te thot lideri suprem, edhe juve vazhdoni ison. gjat proptestave te studenteve, kur kjo thoshte do djeg mandatin, ju e degjeneruat. Sot Lulushi i dogji mandatet dhe prap e gjeti armikun. goca e Azemit na eshte ber me amerikanet, na eshte ber imperialisti. sa grotesk e qesharak qe jeni. keni nje frustrim e urrejtje qe sdini ku ta kanalizoni e mezi prisni liderin suprem tja bej me shenj kush eshte objektivi i rradhes.

 2. Azem Hajdari ka qene student juridiku. Kush i ma mend ato kohe e di se kush shkonte student te juridiku, mjekesia, gjuhet e huaja…

  Azem Hajdari me xhajen instruktor partie ne komitetin e partise, na del pishtar i demokracise! Nga kush? Nga ish sekretari partise, qe e perjashtoi nga PD dhe e ka quajtur haptaz si bashkpunetor i sigurimit.

  Azem Hajdari vritet per prishje pazaresh (ishte koha e luftes Kosoves ju kujtohet?) dhe shpallet hero i demokracise!!! tamam nga ish sekretari qe e nxorri ne prite.

  E shoqja nje cope mishi behet gjykatese e nderuar dhe me ca te ardhuara akoma te paverifikuara eshte ne gjendje te coje femijet per studime jashte.

  Goca vet, gjithashtu cope mishi, zgjidhet deputete pa pas asnje lloj vlere dhe duke i fut brylat njerezve te persekutuar me shume e shume kontribut ne PD.

  Goca (ashtu si e joma dhe i jati dikur) vendosi per paren dhe pushtetin.

  Tani sumqimat e PDse hudhen perpjete se goca tradhetoi idealet e Fiore hollandezit. Po pse me lul mjeker bythen kush e solli nga Kosova e boni minister dhe i dha partine?

 3. Dava kurve, si e ema.
  Dhe ai gomari ne jete tjeter Azem Hajdari, me te vertete Hajar ku e morri kete bunder per nuse. Ja pjella

  1. e gjetet direkt. ia bet edhe testin e adn, si ne gjyqen publike ne kohen e xhaxhit. kjo nuk ka marr nga genet e Azemit po paska marr nga ato te mamase, biles, biles sipas espertit genetik Janulla, kjo nuk eshte fare goca e Azemit. sa qesharak beheni.

 4. Hahahahaaaaa
  Po ky qeka miell moree……

  Po kjo qeka parti politike moree….. me deputet qe nuk jane antare dhe nuk paguajn kuota….. hahaha.

  Hahahaaaaa “sepse formalisht ajo nuk rezulton e regjistruar si anëtare e Partisë Demokratike” hahahaaa

 5. O i paemer, kusho i Lindes, me ate fjalor foli zonjes se KM se i shkon pershtat, e sa per dosjen qe e paske si sigurims, se kujt tia fusesh, duhet qe ta pranosh se na qenke kuqal me prejardhje morri. PO me perpara, duhesh te nathonje per lulezimin e driteshmerine qe i ka dhene popullit krye banditi Rama, e mbase do na mbushje mendjen se je pak parimor, e jo kodosh si na ke dale ne koment, Ky pushtet tipa si ti puneson, sepse ua di tipin e karakterin si funderrina te kohes e shoqerise,.

 6. O i paemer, kusho i Lindes, me ate fjalor foli zonjes se KM se i shkon pershtat, e sa per dosjen qe e paske si sigurims, se kujt tia fusesh, duhet qe ta pranosh se na qenke kuqal me prejardhje morri. PO me perpara, duhesh te nathonje per lulezimin e driteshmerine qe i ka dhene popullit krye banditi Rama, e mbase do na mbushje mendjen se je pak parimor, e jo kodosh si na ke dale ne koment, Ky pushtet tipa si ti puneson, sepse ua di tipin e karakterin si funderrina te kohes e shoqerise,.Ha,,ha,,,,hahaaaaa, mos u zgerdhi se llapa tu la.

  1. po me mir tipa si ai sesa rrota kari si ju te tjeret, dele. Mbani gojen se neser Salehu do ta bje prap rrokstare ne PD kete. mendohuni mir kur shpreheni se do lipini gellbazat tuaja, dele.

 7. Është pikërisht Zëri i Amerikës, media që publikoi se përbërja e këtij parlamenti aktual, është produkt i krimit dhe votave të blera me paratë e drogës.
  Duke dëgjuar intervistën e bijës së heroit të demokracisë, Azem Hajdarit, në këtë media, vura re se ajo çuditërisht nuk përmend gjëkundi këtë fakt, por flet për “stabilitet” pa qenë fare e aftë që të na shpjegojë se çfarë kupton ajo më këtë fjalë.
  “Stabilitet politik” kishte Shqipëria edhe gjatë sundimit diktatorial stalinist të Enver Hoxhës për 47 vite.
  Kishte vetëm një parti politike, Partia e punës e në zgjedhje votat dilnin 99.99% për këtë parti të vetme.
  E dëgjova Rudinën që të përmendëte fjalën “përvojë politike” e është pikërisht kjo vajzë e re që nuk ka asnjë përvojë politike.
  Dëgjova gjithashtu edhe sekretarin e përgjithshëm të PS, Taulant Balla që të fliste po me gjuhën e Rudinës për “stabilitet politik” e “përvojë politike” duke deklaruar se Rama e ka të sigurtë edhe mandatin e tij të tretë në zgjedhjet e 2021-shit.
  Pa u zgjatur shumë më tej për këtë veprim paradoksal të Rudinës, apo për cilësimin edhe të vëllait si një “shpirt ngordhur”, mendoj se PD ka bërë gabim që është nxituar ta fusë ate në listat e kandidatëve për deputetë të saj, pa asnjë përvojë politike personale e bile as duke u pranuar formalisht si antare e kësaj partie, por vetëm si nderim për babain e saj.
  Sidoqoftë, pa e paragjykuar bijën e liderit të demokracisë, mbetet të shohim se cili do të jetë qëndrimi i saj “opozitar” në këtë parlament të kriminalizuar,
  Do të jetë një zë i fuqishëm opozitar ndaj PS që ka ardhur nga ish PP, apo do të jetë një votë pro saj.

 8. Po kjo shurrqelbura nuk duhej futur si deputete. Ajo nuk eshte intelektuale fare. Ajo eshte ordinere dashnorja e djalit te shokut Gramoz. Perdoruse malli. Tani i duheshin dhe para dhe Rama nuk kursehet per keto raste… mos u merrni me te, fshini buthen..

  1. Boll me këto fëlliqësira e sharje banale për këtë vajzë.
   Ajo është thjeshtë një viktimë e intrigave të ndyra politike, e lobimeve të pista tek ndonjë “ndërkombëtar” burokrat.
   Rama kujton se me këtë veprim prej çilimiu të kësaj vajze ka fituar pikë, por nuk e kupton se kjo do ti kthehet në bumerang duke e shtuar urrejtjen ndaj tij nga të gjithë shqiptarët që i trajton sikur janë bagëti.

  2. eshte vajza e heroit te demokracis Azemit, apo dashnore e Rucit se spo marrim vesh tani. Nje dit e beni te virgjer e te paster, te nesermen direkt kurv te ndyr. a keni ndonje mendim personal apo si te leh Salehu.

   1. O kafshë e trashë produkt i propogandave të ndyra enveriste. !
    Edhe të jesh një hero i demokracisë, kjo nuk do të thotë se je njeri i pagabueshëm.
    Në trurin e përçudnuar të atyre që janë edukuar që në barkun e nënës me “dashurinë” për diktatorin, është krijuar kulti i të pa gabueshmërit, e për enveristët shqiptarë që nuk jetojnë dot pa samarin në kurriz, i pagabueshëm ishte dikur Enveri e sot Edveri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu